Онлайн консультація

Шановні відвідувачі! Пам’ятайте, он-лайн консультування на сайті не заміняє і не може замінити консультацію соціального працівника, юриста, лікаря-інфекціоніста чи іншого фахівця.

Заповніть необхідні поля внизу сторінки та натисніть кнопку “Відправити”. Після перевірки модератором відповідь буде опублікована на цій сторінці.

Додати питання

Ви повинні бути зареєстровані, щоб додати питання.

Питання та відповіді

Записів:   79


Добрый день! Живу в Киеве, наблюдаюсь в ин. Громашевского. Принимала исентресс+трувада (США)потомом назначили вместо трувады тенвир эм(Индия) думаю в связи с тем, что поменялся врач инфекционист. Сегодня 4.09.14 выдали исентресс+тенохоп+ виролам. Отношения с врачем очень натянутые, всё пытается найти повод снять эту схему. У меня вопрос: Действительно ли не закупили лекарство?


  Доброго дня!
  Київське відділення Мережі ЛЖВ працює на місцевому рівні у м. Києві та Київській області. Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського відноситься до національного рівня та не підпорядковується місцевим органам управління, тому надати точну інформацію про стан закупівель ліків в Інституті ми не можемо.
  Радимо вам звернутись до організації яка безпосередньо надає допомогу пацієнтам Інституту епідеміології та інфекційних хвороб:
  ВБО «Час Життя Плюс»
  вул. Протасів Яр, 2Д, офіс 2
  м. Київ, 03038, Україна
  Tел: (044) 200-28-27, 332-06-77
  e-mail:


Добрый день. Подскажите пожалуйста, если уже сталкивался с таким отношением и не получил помощи, куда можно обращаться, и нет ли списка или “базы” врачей которые не откажут в помощи. Особенно это касается хирургического вмешательства(


  Доброго дня, на жаль таких “баз лякарів” ми не ведемо. Радимо Вам звернутись до соціального працівника Олени Рабцун, вона допоможе Вам або відстояти свої права на медичну допомогу або знати необхідного медичного спеціаліста.
  тел.: 098-124-44-07, 044-362-45-20


Доброго дня,мене звати Яна,23 роки.Проживаю неподалік Києва в Біличах.Закінчила КРГНУХТ,Національний університет харчових технологій за спеціальністю технолог харчування.Я бажаю працювати,допомагаючи дітям сиротам,полишених батьками в інтернаті,дитячому будинку чи притулку.Та як влаштуватися незнаю.Я б могла кухарем піти до них чи нянею,неможу знайти роботу по цьому профілю, я на вихователя не навчалася,а служити хочу саме їм.Підскажіть будь-ласка,може якісь курси закінчити,щоб бути соціальним працівником?


  Доброго дня, Яна.
  Якщо ви бажаєте працювати вихователькою у дитячому будинку – педагогічна освіта обов’язкова.
  Курсів соціальних працівників, на жаль, підказати вам не можемо. Можливо при вашому територіальному центрі зайнятості є курси соціальних робітників патронажного типу (догляд за похилими людьми, купівля продуктів для них, тощо).
  Професійних соціальних працівників в Києві готує багато ВУЗів (НаУКМА, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Університет “Україна” і інші).

Андрій


Вітаю всіх. Сьогодні визначний день – я віл позитивний. Перелопатив багато інформації про хворобу, намагаюся зберігати спокій…У мене виникло запитання: я працюю в школі і щороку змушений проходити профілактичний медичний огляд. Як мені бути, адже необхідно здавати кров, але я не хочу, щоб в поліклініці знали про мою хворобу. Чи робити вигляд що нічого не знаю і здавати чи тупо посилати когось, щоб здав кров за мене?


  Доброго дня!
  В профілактичний мед.огляд – це обстеження під час якого здають звичайні аналізи (наприклад загальний аналіз крові). Аналіз на ВІЛ під час таких щорічних обстежень не роблять, а якщо і вимагають від вас такого аналізу – то по за закону мусять спочатку отримати у вас згоду.
  Якщо у вас виникнуть додаткові питання, будь ласка, звертайтесь до Андрія Колесова, координатора роботи при СНІД Центрі 063-340-61-74.

шОлег


Здравствуйте подскажите пожалуйста ближайшую больницу в которой я могу стать на учет. Сам с донецкой обл. Сейчас проживаю на улице Гарматной Соломенский р-н?

  Адміністратор


  Доброго дня!
  Ви можете стати на облік до Київського міського центру СНІДу, вул. Відпочинку 11. Звернітсься, будь ласка, у каб.№201, до соціальних працівників.

Сергей


Здравствуйте.

Я сейчас живу и работаю в Киеве.

Зарегестрирован и получаю терапию в Харькове.

Куда и как правильно обратиться, что бы далее наблюдаться в Киеве. Если есть возможность проговорить с кем-то о процедуре перевода, прошу оставить контакты.

Благодпрю за помощь.

  Адміністратор


  Доброго дня,
  для того щоб отримати інформацію, як стати на облік до Київського міського центру СНІДу зверніться, будь ласка, за телефоном 063 34 06 174, Андрій Петрович, ст. соціальний працівник при КМЦ СНІДу

Борис


У меня диагностировали ВИЧ. Моя жена не заражена (ВИЧ отрицательна). Мы хотели бы
иметь детей. Хотелось бы минимализировать риск заражения жены при зачатии. Что вы можете предложить?

  Адміністратор


  Доброго дня!
  Якщо є можливість, вам необхідно зробити очищення сперми закордоном (в Україні, на жаль, таких процедур не роблять). Якщо такої можливості немає, то залишається один метод: позитивному партнеру почати прийом АРВ-терапії, довести вірусне навантаження до невизначального рівня (менше 40 копій), і під час овуляції природним шляхом пробувати зачати дитину. Щоб виключити передачу ВІЛ, потрібно після цих спроб, негативному партнеру почати прийом ПКП (постконтактну профілактику).
  В будь якому разі, якщо ви плануєте вагітність – робіть це разом з вашим лікарем-гінекологом у центрі СНІДу.


Добрий день!Я у вас перебувала на стаціонарі з діагнозом токсоплазмоз з енцефалопатією більше року назад!За рік прийому терапії клітини піднялись з 37 до 218 вн менше 40,а критичних днів немає в мене таке запитання:коли вони з”являться?

  Адміністратор


  Доброго дня!
  Рекомендуємо вам прийти на прийом до гінеколога (бажано в КМЦ СНІДу) і потрібно пройти діагностику УЗД для зрозуміння вашого стану. Чим довше ви буде зволікати з лікуванням, тим важче буде викликати місячний цикл.

Сергей


Здравствуйте, нам с женой в областном центре спид назначили анализы по гепатиту “С” для назначения лечения… анализы дорогостоящие а средств у нас недостаточно… Вы не могли бы подсказать к кому можно обратится для получения помощи в прохождении этих анализов??

  Адміністратор


  Доброго дня! Як ви, напевно, знаєте лікування гепатиту С є безкоштовним в рамках державної програми, фінансові витрати пов’язані з діагностикою покладаються на пацієнтів.
  На жаль, нам не відомі організації чи установи, які можуть надати фінансову підтримку у проходженні діагностики пов’язаної з лікуванням гепатиту С та підтримуючим лікуванням.


Добрый день! Живу в Киеве, на учёте стаю в Голосеевском районе. Три месяца назад пришла в поликлинику и меня удивил тот факт что все анализы стали платными. Меня и многих пациентов интересует такой вопрос. Законно ли что мы пациенты вынуждены оплачивать анализы? И как быть тем кто безработный? Не имея возможности оплачивать анализы!

  Адміністратор


  Доброго дня! У Київському міському центрі СНІДу аналіз на CD4, ВН, ІФА для киян безкоштовні. Загальний аналіз крові та аналіз на біохімію крові – платний.

Раїса


Для отримання санітарної книжки в районній полікл. необхідна виписка від сімейного лікаря. Сімейний лікар у виписці написала діагноз – синдром іммунодифіциту. На мое прохання не порушувати лікарської таємниці та не писати про мою хворобу відповіла , що вона нічого не порушує бо синдром иммунодифіциту це не ВІЛ і не СНІД. Вона права??? Мені дійсно прийдеться їти в регістратуру з таким діагнозом? Порадьте, як мені діяти.

  Адміністратор


  Доброго дня. На жаль, з вашого повідомлення не зрозуміло на основі чого вам було поставлено діагноз синдром імунодифіциту. Ви здавали діагностику (ІФА) у центрі СНІДу? І якщо так, то яким чином сімейний лікар дізнався про ваш ВІЛ-позитивний статус (такі дані з центрі СНІДу не передаються до поліклініки)?. Щоб розібратись у ситуації радимо вам зателефонувати до юриста організації, Ольги Трикуль 044 423 16 20 (якщо ви перебуваєте у Києві чи Київській області).
  Якщо ви мешкаєте у іншому регіоні, на сайті Мережі ЛЖВ network/branches/ знайдіть контакти осередку у вашому регіоні.

Раїса


Я прошу вибачити мене за неповну інформацію по моєму питанню – Я є інвалідом 3 гр. діагноз- В20 та залишкові зміни після перенесенного туберкульозу. Зараз не можу розпочати оформлення санітарної книжки , тому що для початку треба виписка від сімейного лікаря, де сім. лікар пише мені діагноз – синдром імунодифіциту на моє прохання не порушувати лікарської таємниці та не писати цього відповідає, що синдром імунодифіциту це не СНІД і не ВІЛ та направляє в регістратуру. Може лікар правий? А мені слід приймати все як є. Що мені робити?

Евгения


Здравствуйте,я переселенка с Донбасса,на терапии 10лет. В Киеве стою на учете и получаю терапию. Сейчас мне сказал врач, что анализы в центре платные. Что делать, если нет возможности оплачивать еще и анализы

  Адміністратор


  Доброго дня! Зверніться, будь ласка, за допомогою до соціальних працівників КМВ ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”, які знаходяться у приміщенні Київського міського центру СНІДу. Також Ви можете звернутися до старшого соціального працівника, Андрія Петровича, за номером: 063 340 61 74.

Алёна


Добрый день,подскажите пожалуста я являюсь ВИЛ позитивной,муж нет. Вирусная нагрузка меньше 40, прием терапии регулярный. Сперма есть замороженая.Могут ли мне сделать ЕКО с использованием моих яйцеклеток , если нет то донорских. Или есть законы запрещающие проводить ЕКО для ВИЛ позитивной.

  Адміністратор


  Доброго дня!
  Рекомендуємо Вам звернутися з даним питанням до Закарпатського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, який займається питаннями репродуктивного здоров’я. Посилання на сайт: http://no-aids.uz.ua/

Марія


Добрий вечір! Скажіть будь ласка чи можу я отримати стутус малозабезпеченої сім*ї? якщо сім*я складається з : чоловік, дружина, дитина (1р.)…чоловік працює (з/п 2000- 2200грн), дружина на даний час в декретній відпустці…у власності чоловіка є вантажний автомобіль! На даний час отримую на дитину 860 грн.

Евгения


Я переселенка,живу в Киеве и здесь же стою на учете и получаю терапию. Сейчас я планирую переехать в г Северодонецк Луганская обл. Смогу ли я получать ту самую схему там?


Хроніческій Гепатит С кажуть що є державна програма?

  Адміністратор


  Доброго дня.
  На сьогоднішній день є програми з лікування гепатиту С в Київському міському центрі СНІДу та інфекційному відділенні КМКЛ №5.

Ірина


Доброго дня.
Місто Київ
Ви можете зробити лабораторну перевірку шприца знайденого на території дитячого стадіону?
Дякую .

  Адміністратор


  Доброго дня.
  На жаль, такі тести не роблять останні 5 років у зв’язку з тим, що біоматеріалу, який міститься на шприці, не достатньо для того, щоб робити висновки.

Василина


хочу здати з чоловіком аналізи?? бо щось неможем зробити дітей

Петро


Скажіть будь ласка, чи можна заразитись ВІЛ коли в холодній м’ясній страві спеціально ввели кров носія ВІЛ і її з’їсти. Знайомий підозрює що йому на вечірці то зробили і чи могли тим його заразити. Це взагалі можливо? Аналіз робити каже ше зашвидко бо минуло тільки кілька днів.

  Адміністратор


  Доброго дня.
  Судячи з вашого опису, інфікуватися таким чином не можна.
  Тест ви можете пройти одразу. У випадку негативного результату рекомендується пройти тест ще раз через 3 місяці.

Алина


Здраствуйте.Меня интересует вопрос,после па у меня начались проблемы со здоровьем,и много симптомов вич.Здавала анализ через12 и 17 недель ифа3 .А так же експресс тест в 16 недель и все результаты отрицательные.Не могу понять что сомной творится.Надо ли ещё здавать или вич можно исключить?и как Вы относитесь к аптечным експресс тестам.Спасибо

  Адміністратор


  Доброго дня.
  Для виключення ВІЛ рекомендуємо зробити ІФА в центрі СНІДу.
  Стосовно аптечних тестів: потрібно зважати на термін придатності та правильність проведення тесту.

Алина


Також здавала Іфа3,через 12 ,17 і 20 тижнів.Цього достатньо?Чи потрібно ще здавати?Дякую

Алина


Дякую.Будемо надіятись на краще

Наталия


Скажите пожалуйста, когда в Киеве появятся новые препараты для мультирезистентного туберкулёза? И как попасть на эту программу с ВИЧ?


Чловік інвалід 3 групи ,я вдекретній відпусці,двоє дітей 5 років і 6 міс .В чоловіка дохід за 6 міс 8460грн,в мне дородові 4080грн.Чи можна здавати на соціальну допомогу і чи враховують 800 грн на діти?


що потрібно і яка процедура щоб стати на облік в снід центр?

  Адміністратор


  Доброго дня.
  Для постановки на облік необхідно звернутися до 106 кабінету Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом.
  При собі необхідно мати паспорт та довідку про результати аналізів на ВІЛ-інфекцію.

Ірина


Моєму сину 5 років. Здавали аналіз на гепатит в. Результат – Вірус гепатиту В(HBV), HBsAg 0,396. Вірус гепатиту В (HBV),HBcorAg, антитіла сумарні – 2,02. Розшифруйте будь ласка, чи є гепатит в в мого сина

  Адміністратор


  Доброго дня.
  На жаль, ми не можемо інтерпретувати результати аналізів. Із бланком, де зазначені результати аналізів, зверніться, будь ласка, до спеціаліста.

Наташа


Дело в том, что со мной случилось несчастье, и я не могу ходить. Мне обязательно нужно сдать кровь на нагрузку и клетки. Мне дали визитку социального работника Мельник Юли. Дозвонилась я толком один раз, и мой телефон она внесла в чёрный список. Пыталась с другого телефона, но она постоянной сбрасывает, или говорит что занята! И так вторую неделю. Как мне быть??? Я готова оплатить дорогу и потраченное время человеку, который возьмёт у меня анализ . Но как мне решить этот вопрос, если тот чья обязанность решить этот вопрос, проявляет полное игнорирование. Заранее буду Вам благодарна за ответ

Светлана


Вечер добрый! Хочу сдать анализ на Cd 4/Cd 8 в независимой лаборатории, подскажите где я могу сдать его в Киеве.

  Адміністратор


  Доброго дня.
  Ви можете здати аналізи в Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом за адресою: вул. Відпочинку, 11.

Олeксандр


Доброго вeчора, їхав у потязі і царапнув до крові пальця об стола. Скажіть., чи міг я інфікуватися ВІЛ інфeкцією?

Аліна


Доброго дня вам!
Скажіть, будь ласка, чи можна у вашій орнганізації зробити деякі аналізи: ПЦР кільк. на ВІЛ, а також чи доступний аналіз генотипування. Ціни підходять будь-які, скажіть, чи є можливість це зробити?
Дякую)

  Адміністратор


  Доброго дня.
  Наша організація не надає послуги з проведення аналізів.
  Ви можете здати аналізи на ВН в КМЦ СНІДу, що знаходиться за адресою: вул. Відпочинку, 11 (вартість – близько 500 грн).
  Аналіз генотипування в КМЦ СНІДу не проводять.

Александра


Добрий день .
Багато моїх знайомих,відправляють своїх дітей за кордон в сім’ї на літо.
Я теж би хотіла відправитись туди ,але не знаю як.
Не підскажите?

Владимир


Можно ли заразиться ВИЧ через сперму или слюну партнёра,принятую орально?-при этом анальный контакт был в презервативе. И нужно ли обоим ВИЧ+ партнёрам использовать презерватив? И ещё вопрос-нужно ли проверить ребёнка,рождённого от ВИЧ-положительной матери(сейчас ему 7 лет),если последний анализ (точно не помню,но где-то в 3 года) был ложно-положительным или какая-то похожая или подобная формулировка? Спасибо.

  Адміністратор


  Доброго дня, Володимире.
  1. Ризик зараження при оральному сексі є, проте мінімальний.
  2. Зараження через слину практично не можливе.
  3. Якщо обидва партнери ВІЛ-позитивні, використовувати презерватив потрібно для уникнення реінфікування іншим штампом вірусу, що може спричинити труднощі в лікуванні.
  4. Дитині варто зробити тест, що точно бути певним в його діагнозі.

Ольга


Наказом Департаменту ОЗ №91 від 27.02.2017 р. визначено перелік закладів ОЗ м. Києва, яки мають право видавати санітарні книжки. Чи існує такий перелік по Київський області?


где можно преобрести тест на вич

  Адміністратор


  Вітаємо, Дмитре.
  Тести продаються в аптеках, проте конкретних аптек назвати не можемо.
  Тестування на ВІЛ ви також можете пройти на базі КМЦ СНІДу (вул. Відпочинку, 11) або звернутися до наших соціальних працівників, які знаходяться в приміщенні КМЦ СНІДу на 2-му поверсі (201, 202 кабінети).

Василь


Добрий день! Я гей. Чи можу я заразитися віл при анальному сексі, будучи в активній ролі? Дякую.

  Адміністратор


  Доброго дня, Василю.
  Інфікування можливе.
  Рекомендуємо пройти тест на ВІЛ найближчим часом, а також через 3 місяці у випадку негативного результату після першого тесту (можливий період вікна).

Сергій


Друзья! Спасибо огромное за вашу борьбу за доступ к лечению! Пожалуйста, поделитесь последней информацией: когда появится в полной доступности долутегравир в нашем Киевском СЦ?!.. а то пока кроме ярких ПиАр-акций в Центре и личного фото с мером Кличко ничего не видно и не слышно. Спасибо за ответ. Я обращался неоднократно к лечащему доктору через своего социального работника (я в Киевском СЦ) – но по последней информации – пару недель назад – она меня “послала”, сказав, что в Центр завезли только “30 схем и только на 2 месяца”.. Если вы не против – дайте знать, что на самом деле происходит?! Спасибо!

  Адміністратор


  Вітаємо, Сергію.
  На даний момент у КМЦ СНІДу дійсно близько 30 схем. Іншу частину мають привезти у цьому місяці.
  Анонсувалося, що призначати долутегравір в першу чергу будуть людям, які вперше починають прийом АРТ.
  Рішення про призначення АРТ приймає лікар-інфекціоніст, подібні питання мають адресуватися в першу чергу лікарю. Ви можете заручитися підтримкою наших соціальних працівників щодо отримання подібної інформації.

Сергій


Я двічі в цьому році здав кров зараз на лікарняному, як мені довести роботодавцю що я безкоштовно здавав кров, якщо у довідках форми № 435/о «Довiдка щодо надання донорам пiльг», не вказується пункт безкоштовно чи за кошти???

  Адміністратор


  Доброго дня.
  Рекомендуємо звернутися з даним питанням до установи, де ви здавали кров.
  Наша організація не займається такими питаннями.


Доброго дня!
Підскажіть будь ласка які аналізи крові рекомендовано здати особі як я звертаючи увагу на те що я довго не їм м’яса і продуктів тваринного походження. Ціль аналізів крові побачити як така дієта впливає на організм.
Буду вам сердечно вдячна!

Марія


Доброго дня. Я з 1 вересня цього року почала працювати у школі соціальним педагогом після закінчення університету. Сьогодні з районного відділу освіти вимагали списки сімей в складних життєвих обставинах (із загальної кількості сімей, які оинилися в СЖО скільки багатодітних сімей, неповних, сімей, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, сім’ї де причиною СЖО є інвалідність батьків, сім’ї ВПО, сім’ї учасників АТО). Цих даних у школі не велося. Списків як таких не було. Я дала інформацію де батьки не викомують своїх обов’язків (бо це ж і є СЖО) і де батьки алкозалежні, і не пацюють. Чи можуть вимагати ці дані в школи? І чи не повинні займатися цими списками ЦСССДМ?

Володимир


У мене двічі був захищений контакт. А зараз мені здається що в мене ознаки віл. Яка вірогідність захисту презерватива? Дякую!

  Адміністратор


  Доброго дня, Володимире.
  Ймовірність інфікування ВІЛ при захищеному статевому акті практично неможлива, якщо строк придатності презерватива не закінчився, презерватив був одягнений перед початком статевого акту та не розірвався в процесі.
  Звісно ви можете пройти тестування на ВІЛ та дізнатися більше про шляхи передачі ВІЛ та захист від інфікування.