Тестування на ВІЛ мають популяризувати всі лікарі та громада м. Києва

«Це стосується кожного! – наголосила Валентина Гінзбург, директор Департаменту охорони здоров’я. – Наше з вами завдання – донести кожному лікарю важливість заохочення до тестування на ВІЛ всіх пацієнтів. Окрім того, лікарі, не тільки як спеціалісти, а і частина громади, повинні популяризувати необхідність тестування серед своїх пацієнтів». Ці слова стали лейтмотивом першої робочої групи з розробки та впровадження Комунікаційної стратегії з протидії епідемії ВІЛ-інфекції в м. Києві, яка відбулася сьогодні, 12 липня 2018 року в Департаменті охорони здоров’я.

Важливим етапом заходу, участь в якому прийняли 26 представників органів виконавчої влади та неурядових організацій столиці, стало обрання голови робочої групи – Олени Лукашевич (КМЦ громадського здоров’я) та секретаріату – Ольги Трикуль (БО «100 відсотків життя. Київський регіон») та Тетяни Видиборець (БО «ФПХЗС»).

«Я дуже рада бачити всіх небайдужих стейкхолдерів на першій робочій зустрічі, – виступила з привітальним словом Олена Лукашевич, в.о. директора КМЦ громадського здоров’явід якої я очікую найважливішого на сьогодні – сформувати довіру серед учасників та щиру співпрацю між не урядовцями і органами виконавчої влади. Попереду у нас рік виснажливої роботи задля позитивних змін у сфері громадського здоров’я».

Під час зустрічі акцентувалася увага на необхідності налагодження зворотного зв’язку між установами, які впроваджують pr-компанії і їх споживачами (не аналізується їх ефективність і вплив на цільові групи). Змістовними були виступи Віри Вариги від ВБО «Позитивні жінки», Тимура Левчука, ВБО «Точка опори» та Тетяни Видиборець, БО «ФПХЗС», які досить конструктивно висловили своє бачення успішної комунікації. Олена Шерстюк, радник ЮНЕЙДС з питань комунікації та глобальних ініціатив, в свою чергу, пообіцяла поділитися алгоритмом створення комунікаційної стратегії своєї організації та надати експертну допомогу у розробці та впровадження комунікаційної стратегії з протидії епідемії ВІЛ-інфекції в м. Києві.

Першими завданнями після сьогоднішньої зустрічі стали:
– затвердження нормативного документу про склад робочої групи;
– проведення анкетування громади і ключових груп, на основі яких буде формуватися технічне завдання для творення комунікативної стратегії.

«Враховуючи столичний досвід впровадження Fast Track, прототипи напрацьованої комунікативної стратегії будуть оперативно запроваджені в Одесі і Дніпрі (мери цих міст також прийняли рішення долучитися до всесвітньої ініціативи і розпочати програми з Fast Track в своїх містах)», – зазначила Лада Будах, виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Київський регіон».

Наступну робочу групу планується провести наприкінці серпня. Висловлюємо подяку представникам Департаменту молоді і спорту КМДА, Департаменту суспільних комунікацій КМДА, Департаменту освіти і науки КМДА та Управлінню з питань реклами КП «Київ реклама», яким відведена провідна роль у реалізації комунікаційної стратегії з протидії епідемії ВІЛ-інфекції у столиці. Також дякуємо небайдужим організаціям, які відгукнулися та долучилися до роботи, а саме: ВБО «Точка опори», ВБО «Позитивні жінки», БО МБФ «Вертикаль», БО «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу», БО «Пацієнти України», UNAIDS, МБФ «Альянс громадського здоров’я», ВБФ «Конвіктус Україна», AHF Ukraine, ГО «Дитинство – без СНІДу», ресурсний центр «ГУРТ», ВБФ «Дроп ін центр», ГО «Альянс Глобал» та БО «100 відсотків життя. Київський регіон».

Довідка:
Рішення про проведення робочої групи з розробки та впровадження комунікаційної стратегії з протидії епідемії ВІЛ-інфекції в м. Києві було прийняте на засіданні Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції, яке відбулось 24 травня 2018 року.

Робочі групи проходитимуть в рамках Проекту «HealthLink. Київський регіон» Покращення доступу ЛЖВ та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ» за фінансової підтримки БО «100 відсотків життя» в рамках реалізації проекту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Коментарі для цієї сторінки закриті