Соціальні працівники – крок до прихильності у лікуванні ВІЛ-інфекції

«Запровадження ставки соціального працівника підвищить прихильність пацієнтів як до лікування, так і до самого закладу охорони здоров’я. Адже часто байдужість і цинічність медичного персоналу це лише брак часу на соціальний супровід, на консультацію, на розуміння», наголосила Ольга Трикуль, координатор напряму адвокації проекту «HealthLink. Київський регіон» під час круглого столу «Соціальний працівник в медичному закладі».

У заході брали участь керівники консультативно-діагностичних центрів столиці та спеціалісти БО «100 відсотків життя. Київський регіон».

Ключовим питанням для директорів КНП КДЦ стало юридичне підґрунтя запровадження ставки соціального працівника у їхніх медичних закладах (прим. потрібно вносити зміни у Статути мед. установ). В свою чергу фахівці благодійної організації запевнили, що нададуть необхідну юридичну допомогу для запровадження посади відповідно до чинного законодавства України та ще раз наголосили на необхідності даних змін.

«Прихильність до лікування є частиною терапії і найбільш важливим елементом, що обумовлює ефективність лікування ВІЛ-інфекції, – розповіла Олена Святюк, директор програм та проектів БО «100 відсотків життя. Київський регіон». – Низький рівень прихильності до ВААРТ може привести не тільки до зниження ефективності лікування, але і до виникнення стійких форм ВІЛ. Саме тому основною метою роботи соціального працівника є, з одного боку, задоволення інтересів клієнта, а з іншого боку – підтримка стабільності в суспільстві. Оптимальний варіант вирішення даної проблеми – це знаходження компромісу між цими двома цілями ».

За результатами зустрічі було погоджено, що БО «100 відсотків життя. Київський регіон» надасть допомогу у пошуку та стажуванні соціальних працівників, а також методично підтримуватиме їх у ході роботи.

Довідка:
Захід відбувся в рамках Проекту «HealthLink. Київський регіон» Покращення доступу ЛЖВ та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ» за фінансової підтримки БО «100 відсотків життя» в рамках реалізації проекту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).


Коментарі для цієї сторінки закриті