Люди, які живуть з ВІЛ поставили владі Києва задачі на 2015 рік

1-го грудня 201Прес-конференція4 року, в приміщенні УНІАН відбулась прес-конференція «Епідемія ВІЛ/СНІДу  в столиці очима ВІЛ-інфікованих киян», присвячена оцінці ефективності заходів профілактики та лікування хвороби в столиці, а також проблемам, які заважають зупинити поширення епідемії в Києві.

В ході прес-конференції представниками Київського міського відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», були озвучені основні епідеміологічні показники захворювання. Зокрема, те що на обліку в Київському центрі СНІДу перебуваються 10,5 тисяч ВІЛ-інфікованих киян, проте реальна кількість хворих, як мінімум втричі більша.

Серед основних загроз посшилрення епідемії були названі плани столичної влади, щодо зменшення фінансування профільних медичних закладів, відсутність ефективної системи профілактики, догляду та підтримки хворих на ВІЛ-інфекцію, а також дискримінація, з якою ВІЛ-інфіковані пацієнти стикаються в медичних закладах столиці.

«Щорічно кількість ВІЛ-інфікованих киян збільшується на 1000 чоловік. На жаль, попори зміну влади в столиці, ми поки що не фіксуємо суттєвих зрушень в питанні подолання епідемії СНІДуВІЛ-інфекції. Навіть навпаки, чиновники планують зменшити фінансування медичних закладів, які борються з епідемією. Це призведе до того, що зекономивши  тисячі гривень сьогодні на профілактиці, місто та держава сплатять завтра сотні тисяч за лікування нових хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД» – зазначила Виконавчий директор Київського міського відділення «Всеукраїнська Ммережіа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Лада Булах.

Пані Булах, також звернула увагу на те, що в місті відсутня адекватнанормальна державна система надання соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих, адже через стереотипне ставлення та страхи, державні соціальні працівники намагаються уникати ВІЛ-інфікованих, та порушують їх права.

Подібна ситуація і в медичних закладах, де хворі на ВІЛ-інфекцію/СНІД систематично стикаються з дискримінацією та стигмою, через що в них формується упереджене ставлення до медичної системи в цілому та зникає бажання розкривати свій ВІЛ-статус та проходити лікування.

Представники спільноти людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, сформулювали три задачі для влади Києва, реалізація яких протягом 2015 року дозволить суттєво зменшити темпи поширення епідемії в столиці:

1.    Збільшити фінансування заходів з профілактики інфікування ВІЛ та медичного супроводу хворих на ВІЛ/СНІД.
2.    Впроваджувати в місті Києві практику соціального замовлення, щодо соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих киян.
3.    Підтримувати заходи, направлені на зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, в медичних закладах столиці.

Прес-конференція відбулась в рамках  проекту «Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва» за фінансової підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» в рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
Агентство США з міжнародного розвитку управляє програмою США з допомоги іноземним країнам, надаючи економічну та гуманітарну допомогу у понад 80 країнах по всьому світу.


Додайте відгук