Команда БО “100 відсотків життя. Київський регіон” проти монополії на ринку ліків для ВІЛ-позитивних

Долар по 146 гривень

1 літр звичайного молока – 130 гривень

1 літр бензину – 160 грн

Це не апокаліптична картина. Це – реальність , в якій змушені жити сотні тисяч людей з ВІЛ в Україні. Через монополіста компанії AbbVie, що є власником патенту на препарат Алувія та довільно встановлює на нього ціну, наша держава закуповує препарат, переплачуючи за нього втричі.

6 лютого 2018 команда БО «100 відсотків життя. Київський регіон» взяла участь в акції протесту проти монопольного встановлення цін  на життєво-важливі препарати. Ми прийшли, щоб підтримати наших колег із БО “Мережа ЛЖВ” та допомогти у захисті прав людей, що живуть з ВІЛ.

Під час акції біля будівлі апеляційного суду, де наразі триває розгляд справи за відміну неправомірних патентів на Алувію, діяв пункт обміну валют, де долар «продавався» за курсом 146 гривень. Адже саме за таким «курсом» Україна купує препарати за ВІЛ-позитивних пацієнтів Лопінавір\Ритонавір.

Вже майже два роки Мережа намагається оскаржити в суді монополію на ці ліки, через яку держава вимушено переплачує 227 млн грн. щорічно, а 125 тисяч нових пацієнтів не отримують лікування.

Довідка:

31 травня 2016 року БО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” подала до Господарського суду м.Києва позов по справі щодо визнання патентів на препарат лопінавір\ритонавір (Алувія) недійсними. Позовні вимоги у справі обгрунтовані тим, що оскаржувальні патенти не відповідають вимогам законодавства щодо новизни та винахідницького рівня, а забезпечена ними юридична монополія компанії-патеновласника дозволяє їй встановлювати завищену ціну на препарат. Через це держава та донори витрачають 19,5 млн долл щороку на закупівлю одного тільки лопінавіру\ритонавіру, забезпечуючи потреби 26 тис пацієнтів з ВІЛ. У разі скасування патенту можна буде закуповувати цей препарат за ціною втричі нижчою, витрачаючи 6 млн долл. Це потенційно дозволитоь надати безкоштовне лікування ще 125 тисячам хворих на ВІЛ пацієтам.

 


Коментарі для цієї сторінки закриті