У КМДА підписали Меморандум ще з 2 районами Києва задля ефективного подолання епідемії ВІЛ-інфекції

01Сьогодні заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник в рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» підписав меморандум про співпрацю з БО «100 відсотків життя. Київський регіон» та головами Дарницького та Шевченківського районів м. Києва. Мета пілоту – забезпечити функціонування сталої моделі надання життєво важливих ВІЛ послуг на місцевому рівні для найбільш уразливих до інфікування ВІЛ груп населення та людей, які живуть з ВІЛ. Пілот, який успішно реалізується з липня 2016 року в Подільському та Оболонському районі столиці розширюється на Дарницький та Шевченківський райони.

«В рамках реалізації глобальної ініціативи Стратегія Фаст Трек у великих містах, до якої м. Київ долучилось у квітні минулого року, було розроблено План окремих заходів щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в місті Києві на ІІ півріччя 2016 року. Швидка мобілізація наявних ресурсів, залучення міжнародних та національних експертів, дозволили зрушити ситуацію та досягти певних результатів на шляху досягнення мети у протидії епідемії СНІДу. Нам вдалось виявити та залучити до системи медичного спостереження рекордну кількість людей з ВІЛ – понад 1,5 тисячі (на 20% більше, ніж у попередній рік). У найкоротший термін ми збільшили на третину чисельність людей, які отримують безкоштовне лікування ВІЛ-інфекції. На кінець року охоплення лікування людей з ВІЛ збільшилось з 23% до 31%. Це дуже важливий результат в розрізі досягнення цілей Програми протидії епідемії. У 2017 році наші головні завдання спрямовані на збільшення обсягів діагностики ВІЛ-інфекції. Має бути обстежено на ВІЛ близько 160 тисяч киян», – повідомив Микола Поворозник, заступник голови КМДА.

«ВІЛ сьогодні – це не ВІЛ вчора, тому що ця тема небайдужа багатьом: науковцям, медикам, громадським та державним діячам і власне тим, хто живе з ВІЛ. І саме небайдужість вносить зміни – нові підходи до лікування, інше ставлення до людей, обізнаність в аспектах захворювання, зменшення стигми і дискримінації. Політична воля змінити ситуацію з розповсюдженням епідемії ВІЛ в місті Києві сьогодні засвідчується розширенням проекту «Сталість ВІЛ-послуг» на ще два райони. Крім Оболонського і Подільського, діяльність проекту технічної підтримки впроваджуватиметься у Дарницькому та Шевченківському районах столиці, що дасть можливість розповсюдити напрацьований досвід», – розповіла Ольга Трикуль, координатор пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг».

Пілот впроваджується за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», який працює над посиленням системи охорони здоров’я України для забезпечення сталих ВІЛ-послуг  та підтримує реформаторські ініціативи у сфері громадського здоров’я. «Сталість ВІЛ-послуг являється одним із ключових елементів забезпечення сталої відповіді епідеміям ВІЛ/СНІДу, коли люди, які стикнулись з ВІЛ-інфекцією чи її ризиком, легко можуть пройти тестування, отримати консультації та лікування. Створення системи, яка з одного боку не буде залежати від міжнародного фінансування, а з іншого буде найбільш ефективно використовувати наявні ресурси, значно підвищить ефективність, як  поточних так і майбутніх кроків із боротьби з епідемією ВІЛ», – розповідає про підходи Пілоту керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Ната Аваліані.

Основним завданням пілоту є розробити модель сталого надання ВІЛ-послуг та відповідну систему фінансування життєво важливих послуг для представників найбільш уразливих груп населення та людей, які живуть з ВІЛ. В рамках діяльності проекту передбачається оптимізація маршруту пацієнта на шляху виявлення ВІЛ і до забезпечення подальшого лікування; аналіз можливостей розширення та інтеграції ВІЛ послуг; пошук прийнятних моделей фінансування ВІЛ послуг; запровадження соціального замовлення; вивчення ситуації щодо кадрового забезпечення та пошук механізмів матеріального заохочення медпрацівників і перерозподілу їх обов’язків. В закладах первинної (поліклініки) та спеціалізованої (протитуберкульозної, дермато-венерологічної та наркологічної) медичної допомоги планується впровадження базового пакету послуг, який  включає експрес-тестування на ВІЛ, роботу з поведінковими змінами людини, коли вона дізнається про свій діагноз та перенаправлення у відповідний заклад для лікування.

Показник поширеності ВІЛ-інфекції в м. Київ перевищує середній по Україні і становить 407 людей на 100 тис. населення (Україна – 297,2 на 100 тис. нас.) та посідає 4-е місце за рівнем поширеності серед інших найбільш проблемних регіонів (Одеська обл. – 821,5 на 100 тис. нас., Дніпропетровська обл. – 774,0 на 100 тис. нас., Миколаївська обл. – 676,2 на 100 тис. нас.).  Пілот «Сталіть ВІЛ-послуг» працює у всіх зазначених регіонах. Станом на 1 грудня 2016 року за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України загальна чисельність ВІЛ-інфікованих громадян України, які перебувають під диспансерним наглядом в Київському міському центрі СНІДу, становила 11706, з них 532 дитини віком до 14 років.

Саме задля зміни ситуації з епідемії ВІЛ у Києві на краще та забезпечення доступу до послуг з ВІЛ для пацієнтів Меморандум про співпрацю підписали: заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник, виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Лада Булах,  Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга та в.о. Голови Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Василь Лозовий.

Довідкова інформація:

БО «100 відсотків життя. Київський регіон»  є найпотужнішою та найбільшою організацією, що надає послуги для людей, що живуть з ВІЛ у місті Києві та Київській області. Місією організації є покращення якості життя людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, шляхом об’єднання зусиль усіх зацікавлених сторін, для надання психологічної, соціальної, консультативної підтримки та адвокатування доступності лікування та діагностики для ЛЖВ в м. Києві.

Проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» – 5річний проект, який працює над посиленням системи охорони здоров’я України для забезпечення ефективного та сталого надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення. Проект працює на трьома напрямками: політика (сприяє посиленню ролі держави та розвитку національного потенціалу у справі формування та реалізації науково-обґрунтованих і ґендерно-чутливих програм у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу), фінанси (оптимізує розподіл ресурсів і фінансування національних та окремих обласних програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу для найбільш уразливих  груп населення) та кадри (зміцнює кадрові ресурси охорони здоров’я для надання ґендерно-чутливих послуг з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення) http://www.hivreforminaction.org/


Додайте відгук