Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом знайомимо вас з основними відомостями про туберкульоз та нагадуємо, що БО “100 відсотків життя. Київський регіон” активно бореться із епідемією в м. Київ та Київській області у рамках проектів із соціального супроводу людей, які знаходяться на амбулаторному етапі лікування туберкульозу.

1689 – д-р Річард Мортон встановив, що захворювання легень, спричинене туберкулами, є патологією. Проте туберкульоз мав багато симптомів, і саме тому аж до 1820-х рр. його не визнавали як єдину хворобу.

1839 – Й.Л. Шенлейн вперше назвав цю хворобу туберкульозом.

1882 – Роберт Кох виявив та описав бактерії Mycobacterium tuberculosis, які викликають туберкульоз. За це відкриття у 1905 році він отримав Нобелівську премію з фізіології та медицини.

1890 – Кох повідомив, що екстракт гліцерину туберкулінової бактерії є ліками від туберкульозу. Він назвав їх «туберкуліном».

1919 – французькі вчені Кальмет і Герен створили вакцинний штам мікобактерій для проведення вакцинації (вакцина БЦЖ). А застосували його вперше в 1921 році.

1943 – дослідники на чолі з З. А. Ваксманом, виділили активну речовину під назвою стрептоміцин, який пізніше почали використовувати для лікування туберкульозу.


Коментарі для цієї сторінки закриті