ВІЛ-послуги широко впроваджуються в Солом’янському районі

12 жовтня 2017 відбулася друга робоча група з координації впровадження ВІЛ-послуг у Солом’янському районі Києва. Фахівці проекту «Сталість ВІЛ-послуг» обговорили з представниками  Управління охорони здоров’я стан виконання робіт із реформування системи надання медичних послуг в закладах району.

Зокрема йшлося про впровадження клінічних маршрутів пацієнтів, процесів тестування на ВІЛ для досягнення цілей 90-90-90, підготовку змін до нормативно-правової бази для первинної та вторинної медицини. Учасники зустрічі також обговорили відкриття кабінету інтегрованої медичної допомоги на базі ЗОЗ Солом’янського району.

З присутніми поспілкувався фахівець з питань охорони здоров’я проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Володимир Юрченко: він  пояснив представникам медичної спільноти Солом’янскього району, яким чином саме сімейні лікарі , що працюють в амбулаторіях району, сприятимуть підвищенню показників виявлення нових випадків з ВІЛ та, зрештою, реалізації цілей Fast Track в столиці. За його словами, практика доводить, що застосування сімейними лікарями інших пілотних районів швидких тестів на ВІЛ, вже приносить перші  результати. Так серед громадян, які звертаються до лікарів за довідкою для працевлаштування, вже виявлено 0,6% ВІЛ-позитивних. «Боротьба з ВІЛ – це політика міста Києва. Наразі найбільший відсоток виявлення нових випадків захворювання на ВІЛ дають тестування в стаціонарах, але це лише тому, що саме там тестують найбільше, – зазначив Юрченко. – Коли ж активно тестуватимуть медики ЦПМСД, акценти зміняться».

Координатор проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Ольга Трикуль поділилася досвідом змін до нормативно-правових актів та посадових інструкцій лікарів, який вже застосовується іншими районами Києва. Як підкреслила фахівець, вже вдалося подолати скептичне відношення адміністрацій ЗОЗ, пов’язане з необхідним реформуванням: «Представники всіх пілотних районів вже подолали боязнь щодо запровадження тестування в ЦПМСД та змін до документації. Усі перестороги подолано і на даний момент механізм тестувань швидкими тестами запущений».

Наприкінці зустрічі сторони домовились про терміни відкриття кабінету інтегрованої медичної допомоги в Солом’янському районі. Начальник управління охорони здоров’я Солом’янської РДА Тетяна Яхнівська зі свого боку пообіцяла максимально сприяти прискоренню цього процесу.

 

 

 

 

 

 


Коментарі для цієї сторінки закриті