ВІЛ не вирок – історія клієнта “100 відсотків життя. Київський регіон”

1 грудня 2017 року соціальні працівники БО «100 відсотків життя «Київський регіон» проводили тестування для студентів та викладачів Київського інституту міжнародних відносин. Акція проходила в межах Європейського тижня тестування, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей до необхідності протестуватися.

Треба зазначити, що тестування в інституті було завершальним в цілій серії подібних заходів в ПТУ, навчальних та лікувальних закладах Києва та області. Ми відверто очікували, що виявимо позитивні результати під час тестування в звичайних поліклініках чи принаймні ПТУ. Однак результат виявився несподіваним: ВІЛ-інфекцію вдалося виявити в престижному Інституті міжнародних відносин. Позитивний результат виявили у молодої жінки, яка взяла участь в акції.

Олена Сахновська, соціальний працівник «БО 100% життя. Київ»: «У жінки був справжній шок. Вона не вірила в правдивість тестування, заперечувала саму його можливість. Я готувалась до тривалої розмови».

Щоб заспокоїти жінку, надати їй таку важливу підтримку, підготувати до наступних кроків, Олена провела після тестове консультування: в спокійній, довірливій обстановці пані пояснили , що означає позитивний результат тесту для неї. Важливою інформацією стало те, що їй необхідно пройти іще одне тестування , щоб визначити вірусне навантаження, а також обстежитись у профільних спеціалістів, щоб виключити ко-інфекцію.

Олена Сахновська: «Коли вона усвідомила, що є препарати, що допомагають  в подоланні ВІЛ, що для цього працюють цілі установи та медичні фахівці, що вона не залишиться сама, ми підтримаємо її, а її прав ніхто не порушить, то очевидно заспокоїлась. Клієнтка зрозуміла важливість лікування , а в подальшому пройшла обстеження у необхідних спеціалістів для початку прийому АРТ. Момент , коли людина дізнається, що в неї ВІЛ – дуже драматичний і дуже часто першою реакцією є повне заперечення та бажання просто втекти. Надзвичайно важливо саме в цей час підтримати її, показати, що це не вирок, що тепер треба заспокоїтись та розпочате лікування. От від цього точно залежить твоє життя».

В результаті наданої допомоги та консультацій, жінка встала на диспансерний облік в КМЦ СНІДу, пройшла обстеження у лікарів. Також їй допомогли налагодити комунікацію з лікарем-інфекціоністом та підтримують постійний зв’язок, щоб сформувати прихильність до АРТ.

Наразі вона вже приймає АРВ-терапію. Що ж до її емоційного стану, то за словами Олени, вона відмінно справляється і тепер думає про майбутнє позитивно.


Коментарі для цієї сторінки закриті