«Відкривати нові кабінети інтегрованої медичної допомоги вкрай важливо для всієї України»: думка сімейного лікаря

З 30 серпня по 14 вересня в межах проекту “Сталість ВІЛ-послуг” 27 лікарів з пілотних регіонів, пройшли навчання на курсах тематичного удосконалення (ТУ) «Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) хворих з опіоїдною залежністю».  Навчання провилося на кафедрі наркології Харківської медичної академії післядипломної освіти за підтримки проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії».

Протягом двох тижнів навчання пройшли фахівці центрів первинної медико-санітарної допомоги та спеціалізованих закладів охорони здоров’я з Києва, Дніпра, Кривого Рогу, Одеси, Білгорода-Дністровського та Первомайська. Курсанти відвідали КЗ «Харківський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом», де на базі вірусологічної лабораторії вони відпрацьовували навички роботи зі швидкими тестами на ВІЛ, в тому числі зі зразками сироватки крові людей, що живуть з ВІЛ.

Про корисний досвід, здобутий на курсах, розповів учасник програми Фелікс Ярославович Іл’ясевич, сімейний лікар амбулаторії Оболонського району Києва.

«Для мене, як сімейного лікаря, даний сегмент медицини був взагалі невідомим: подібні хворі проходять повз мою практику, тому як їх лікувати ми не знали. Курси фактично відкрили для нас цю нову галузь медицини. Тепер ми розуміємо проблематику, пов’язану з цими хворими, знаємо, як їм допомогти та готові надавати їм допомогу».

Лікар підкреслив, що в системі охорони здоров’я України надзвичайно багато проблем, тому важливо, щоб подібні ініціативи виходили на системний рівень. «Україні дуже потрібна підтримка. Дуже приємно, що існують такі організації, які допомагають реформувати систему охорони здоров’я в Україні. Надзвичайно важливо запустити процес відкриття кабінетів інтегрованої медичної допомоги, бо цій категорії пацієнтів майже приділяється увага, вони покинуті сам на сам зі своїми проблемами, а страждає від цього врешті усе суспільство. Тому я радий, що світ не без добрих людей і спеціалісти громадських організацій моніторять ситуацію в нашій країні та допомагають».

«Насправді я був страшенно здивований і вдячний тому, що є в світі сили і люди, які працюють із проблемами ЛУІН і витрачають чималі кошти на ЗПТ, відкриття  кабінетів інтегрованої медичної допомоги,  навчання лікарів та на просвітницьку роботу в Україні. Враховуючи фінансовий стан нашої країни, подібні питання посідають другорядне місце в державній політиці, а проблема потребує вирішення. Тому дуже круто, що міжнародна спільнота приділяє Україні додаткову увагу і спрямовує свої кошти сюди! Я вважаю, що вони в цьому питанні просто рятують Україну», – наголосив лікар.

За словами пана Іл’ясевича, на противагу наркодиспансерам, кабінети ЗПТ мають зовсім протилежний дух, стиль і саму концепцію: вони з самого початку сприймаються як більше наближені до пацієнта і наближають надання медичних послуг безпосередньо до пацієнта. «Це, на моє переконання, відповідає ідеї реформування медичної галузі, яка наразі проводиться МОЗом та просто здоровому глузду», – підкреслив лікар.

Щоб зменшити рівень упередженості населення до відкриття кабінетів інтегрованої медичної допомоги лікар пропонує почати із їхнього зовнішнього вигляду: «На мій погляд, перш за все, сайти повинні мати естетичний вигляд, не виглядати як щось антисоціальне. Естетичний момент – він важливий, коли людина бачить гарний вхід, гарний вихід, чистоту всередині, привітний персонал, то вона автоматично сприйматиме це як щось позитивне. Питання якості повинно контролюватися більше прискіпливо».

Крім того, на думку Фелікса Ярославовича, якби видача препаратів ЗТ проводилася б не щодня, а з інтервалом у 7-10 днів, то це також спростило б сприйняття з боку населення.

Найближчим часом за підтримки проекту «Сталість ВІЛ-послуг» очікується відкриття кабінетів інтегрованої медичної допомоги в Дарницькому та Шевченківському районах Києва. Також планується відкриття подібних кабінетів в Подільському, Солом’янсьому та Оболонському районах столиці.


Коментарі для цієї сторінки закриті