Відбулось друге засідання Київської міської координаційної Ради з ВІЛ/СНІДу і туберкульозу.

Вчора в  КМДА відбулось друге в 2018р. засідання Київської Міської координаційної Ради з ВІЛ/СНІДу і туберкульозу, головував Перший заступник Мера міста, Поворозник М.Ю.

Головна тема засідання – Досягнення прогресу у втіленні глобальної ініціативи Fast-Track Cities в рамках виконання «Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки» у м. Києві за 6 місяців 2018 року

На засідання Ради прийшли 26 учасників, з яких 14-ть представники від НУО, діяльність яких полягає в сфері боротьби з туберкульозом і ВІЛ/СНІД.

Очільниця Департаменту охорони здоров’я столиці, зазначила в своїй ключовій доповіді про позитивну динаміку щодо продовження процесу децентралізації медичної допомоги в контексті подолання епідемії СІДу і в 2018р.

«Фокус 2018р. –  децентралізація тестування киян н ВІЛ, збільшення кількості пунктів тестування, залучення майже всіх ЗОЗ і первинної і вторинної ланки до тестування населення. В клінічних лікарнях збільшується кількість протестованих трохи з меншою динамікою, але вони лишаються лідером з кількості ново виявлених ЛЖВ (5,5 % від протестованих)» – зазначила Валентина Григорівна Гінсбург.

Також під час засідання були доповіді директора ТМО Фтизіатрія і головного лікаря КМКНЛ «Соціотерапія», презентації їх доповідей ми додали до нашої статті додатками.

.

За результатами засідання Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції було прийнято і проголосовані ряд не простих рішень на наступні півроку:

  1. Забезпечити здійснення моніторингу якості та ефективності тестування на ВІЛ на рівні кожного закладу охорони здоров’я м. Києва.
  2. Забезпечити проведення тестування на ВІЛ пацієнтам за медичними показами.
  3. Посилити спільну роботу з неурядовими організаціями стосовно пацієнтів, які перебувають під медичним наглядом протягом декількох років та не отримують АРТ.
  4. Забезпечити високий рівень організації лікувального процесу в Київському міському центрі СНІДу та районних консультативно-діагностичних центрах для досягнення вірусної супресії у 90% людей, що живуть з ВІЛ та отримують АРТ.
  5. Забезпечити розширення доступу особам, хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та опіоїдну залежність до протитуберкульозної, антиретровірусної та замісної підтримувальної терапії шляхом відкриття та забезпечення функціонування кабінету інтегрованих послуг на базі ТМО «ФТИЗІАТРІЯ» у місті Києві.
  6. Забезпечити відкриття сайтів замісної підтримувальної терапії на базах комунальних некомерційних підприємств «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Дарницького району м. Києва, «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Оболонського району м. Києва, «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» Солом’янського району м. Києва, «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» Шевченківського району м. Києва.
  7. Внести зміни до складу (оновити) Київської міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції з урахуванням пропозицій служби пробації, пенетенціарної служби, а також неурядових організацій, що представляють інтереси ключових груп ризику, з метою забезпечення консолідованої участі зацікавленних сторін в протидії ВІЛ-інфекції.

Та інші…

.

Декілька цифр, які ілюструють динаміку виконання ініціативи Fast-Track Cities в рамках виконання «Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021роки»:

.

Досягнення цілей глобальної ініціативи Fast-Track Cities:

Порівняно з базовим 2015 роком вже досягнуто суттєвого прогресу у втіленні  ініціативи:

Ціль 1  «90% людей, що живуть з ВІЛ, знатимуть про свій ВІЛ статус»: показник збільшився з 43%(10300) до 57,3% (13237).

Ціль 2 «90% ЛЖВ, які знають про свій ВІЛ статус, отримуватимуть АРТ»: показник збільшився з (5021) 44% до (9069) 68,5%.

Ціль 3 «90% людей, які отримують лікування, матимуть невизначальне вірусне навантаження»: показник дещо зменшився з 85% до 77%, що обумовлено збільшенням кількості людей, які отримують АРТ менше 6 місяців через розширення доступу до АРТ. При цьому показник ефективності серед ЛЖВ, які отримують АРТ > 6 місяців, збільшився і становить 91%. 

.

Динаміка в цілому з початку впровадження «Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки»:

– понад 645 тисяч громадян були обстежені на ВІЛ, у 8780 зразках крові виявлено ВІЛ (2016 р. – 3116 осіб; 2017 р. – 3671 особа; 6 міс. 2018 р. – 1826 осіб);

– взяті під медичний нагляд загалом 4 319 людей, які живуть з ВІЛ: 2016 р. – 1510 осіб, 2017 р. – 1826 осіб; 6 міс. 2018 р. – 983 особи;

– призначена АРТ 5 846 пацієнтам (2016 р. – 2065 осіб; 2017 р. – 2319 осіб; 6 міс. 2018 р. – 1462 особи).

.

Гроші:

На виконання заходів у 2018 році, Програмою (з урахуванням заходів з прискорення)  передбачено 322 млн. грн., у т.ч. 48 млн. грн. з бюджету м. Києва. Це перша міська цільова програма у сфері протидії епідемії ВІЛ/СНІДу, яка за певними напрямками у повному обсязі фінансується з бюджету міста.

У І півріччі консолідований внесок у протидію епідемії ВІЛ-інфекції становить близько 82 млн. грн. (13 джерел фінансування), у тому числі з бюджету м. Києва 17,3 млн. грн. (21%), частка Державного бюджету України – 38%, інших джерел – 41%.

.

Оперативні данні КМЦ СНІДу про кількість ЛЖВ:

Кількості осіб, які перебувають під медичним наглядом та отримають АРТ, змінилися наступним чином:

1)           кількість ЛЖВ, які знають свій статус (у яких підтверджено ВІЛ) збільшилась до 19 080 осіб, однак з них встали на облік лише 3792 вперше виявлених ЛЖВ (43,2%);

2)           кількість ЛЖВ, які отримують АРТ,  збільшилась, зараз охоплені лікування 9 069 осіб. 

.

Серед основних інновацій 2018 року слід зазначити наступні:

1)           для 100 чоловіків, які мають секс з чоловіками, впроваджено профілактику антиретровірусними препаратами;

2)           запроваджено заходи з тестування сексуальних партнерів ЛЖВ (серед 600 обстежених осіб кожен 5-й виявився інфікованим ВІЛ);

3)           запроваджені 12 –ть ставки соціальних працівників в КНП КДЦ  міста.

4)  Децентралізація тестування на ВІЛ. За попередніми даними більш результативними з точки зору отримання позитивних результатів тестування, є Кабінети Довіри Міського центру СНІДу – 14%, ТМО «Фтизіатрія» – 5,9% та клінічні лікарні – 4,4%. 

.

Матеріали для завантаження:

1.  Доповідь, директора Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Гінзбург В.Г. “Реалізація стратегії Fast-Track Cities в м. Києві протягом 2018 року” (презентація).

2.  Доповідь Головного лікаря КМНКЛ “Соціотерапія” Ярого В.В. “Стан реалізації програми ЗПТ у м. Києві. Досягнення та плани” (презентація).

3.  Доповідь директора ТМО “Фтизіатрія” у м. Києві Загути Ю.Б. “Ситуація з туберкульозу в м. Києві.  Стан впровадження пацієнт-орієнтованих моделей лікування” (презентація).

4. Доповідь Виконавчого директора БО “100 відсотків життя. Київський регіон” Булах Л.В. “Діяльності БО «100% життя. Київський регіон» (за 9 міс 2018р). Порівняльний аналіз результатів і пропозиції для досягнення прогресу”  (презентація).

5.  Проект протокольних рішень засідання Координаційної ради 05.12.2018 р. (текстовий документ)


Коментарі для цієї сторінки закриті