Відбулася робоча зустріч з впровадження ВІЛ-послуг в Дарницькому районі

3 жовтня 2017 фахівці проекту «Сталість ВІЛ-послуг» провели чергову робочу групу із впровадження сталої моделі надання ВІЛ-послуг з представниками закладів охорони здоров’я Дарницького району столиці.

Учасники  зустрічі обговорили процес облаштування кабінету інфекційних захворювань, який відкриється найближчим часом, показники проведення тестувань на ВІЛ в ЗОЗ Дарницького району (з початку тестувань в Дарницькому районі серед 197 протестованих виявлено 2 людини із ВІЛ) та процедуру відкриття кабінету ЗПТ в районі.

Основною темою для жвавої дискусії став розгляд змін до посадових інструкцій лікарів-інфекціоністів та сімейних лікарів, який чітко прописує норми оцінки, діагностування та лікування хворих з ВІЛ. Небажання реформування Положень про кабінет інфекційних захворювань та посадових інструкцій яскраво продемонстрували загальну динаміку роботи проекту загалом: зміни необхідні, вони спроваджуються, але не усі лікарі до них готові.

Побачити, чи потрібно вносити зміни до нормативно-правових актів, можна на прикладі їх впровадження в Подільському районі, де такі нормативно-правові зміни вже приносять перші результати. Після включення до переліку обов’язків лікаря надання послуг з тестування на ВІЛ, зокрема за ініціативи медичного працівника, за наявністю клінічних показників та за бажанням пацієнта, відбулося збільшення кількості протестованих на ВІЛ, покращення якості надання ВІЛ-послуг.

За словами керівника проекту Сталість ВІЛ-послуг» Ольги Трикуль, внесення змін до Положення про кабінет інфекційних захворювань та посадових інструкцій фахівців дозволить убезпечити процес децентралізації від можливих конфліктних ситуацій. «Треба визнати, що диспансерний облік ВІЛ- інфікованих пацієнтів на базі районних кабінетів інфекційних захворювань – це справжній приклад децентралізації медичних послуг», – підкреслила Ольга Трикуль.

Як зазначила очільниця Управління охорони здоров’я Дарницького району Леся Грицишин, процес тестування швидкими тестами на ВІЛ обов’язково буде прописаний в посадових інструкціях лікарів, він також буде включений до переліку завдань лікарів. На її думку, це сприятиме не лише реалізації програми ФастТрек в місті: «Якщо в інструкціях буде чітко приписані пункти про ВІЛ, це перш за все захистить права лікарів».

Також найближчим часом в межах проекту «Сталість ВІЛ-послуг» сімейні лікарі, що пройшли тематичне удосконалення з питань замісної та підтримуючої терапії в м. Харкові та заступники головних лікарів закладів, де згодом відкриються кабінети інтегрованої допомоги пройдуть коротке стажування з роботи на сайті ЗПТ. А лікарі-інфекціоністи відвідають тренінг для ознайомлення з особливостями системи обліку МІС для роботи кабінетів інфекційних захворювань, які були модернізовані коштом проекту «Сталість ВІЛ-послуг».

 

 

 

 


Коментарі для цієї сторінки закриті