Відбулася нарада щодо пілотування сталої моделі надання ВІЛ-послуг

Сьогодні, 13.06.2017, в Києві відбулася нарада щодо пілотування сталої моделі надання медичних послуг для ключових груп населення та людей, які живуть з ВІЛ. Метою наради було забезпечити координацію впровадження пілотного проекту, підвищити ефективність використання швидких тестів для діагностики ВІЛ, узгодити розширення програми ЗПТ на рівні первинної медико-санітарної допомоги та узгодити новий маршрут пацієнті з ВІЛ-інфекцією.
Учасниками наради стали Заступник генерального директора ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» Гетьман Л.Г., заступник директора Департаменту охорони здоров’я Гінзбург В.Г., головний лікар Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» Ярий В.В., заступник директора з медичної частини ТМО “Дерматовенерологія” Хилинський М. М., директор ТМО «Фтизіатрія» у місті Києві Загута Ю.Б., головний лікар Київської міської клінічної лікарні №5 Юрченко О.В., начальник управління охорони здоров`я Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації Грицишин Л.М., начальник управління охорони здоров`я Солом’янської районної в місті Києві державної адміністрації Яхнівська Т.П., начальник управління охорони здоров`я Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Некрасова М.А., начальник управління охорони здоров`я Подільської районної в місті Києві державної адміністрації Легінь Б.І., головний спеціаліст управління охорони здоров’я Шевченківської районної в м. Києві державної адміністрації Вдовенко О.М., радник з питань політики у сфері охорони здоровя «Реформа ВІЛ-послуг у дії» Василькова А. М., координатор проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Трикуль О. В., спеціаліст з комунікації з органами влади і управління проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Булах Л. В.
Представники управлінь охорони здоров’я Подільського та Оболонського району поділилися з учасниками першими результатами впровадження тестування на ВІЛ швидкими тестами та відзначили відсутність будь-яких перешкод на шляху надання цієї послуги на первинній ланці. Головний лікар Київської міської клінічної лікарні №5 Юрченко О.В. відповів на запитання щодо перенаправлення пацієнтів до закладів спеціалізованої медичної допомоги та акцентував увагу на важливості переоснащення кабінетів місцевих лікарів-інфекціоністів для забезпечення якісного обслуговування пацієнтів.
Більш болючим питанням стало відкриття сайтів ЗПТ, яке відбуватиметься відповідно до Наказу №164 Департаменту охорони здоров’я м. Києва. Начальники місцевих управлінь охорони здоров’я скаржилися на відсутність відповідних приміщень для відкриття нових кабінетів інтегрованої терапії. Проте, спільними зусиллями, було прийняте рішення, що до 20 червня кожен з пілотних районів віднайде ресурси та надасть для подальшої підготовки та відкриття сайту ЗПТ підходяще приміщення на базі ЦПМСД. Головний лікар Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія» Ярий В.В. надав інформацію по кількості пацієнтів в кожному з пілотних районів та, в котрий раз, запевнив присутніх в тому, що на обслуговування в нові сайти будуть передаватися в першу чергу пацієнти, які знаходяться в програмі ЗПТ більше півроку та не мали за цей час порушень у прийомі препаратів. Крім того, першими на місцевий рівень передадуть пацієнтів, що отримують препарати в аптеці за рецептами.
Ще одним нагальним питанням в обговоренні стало визначення лікарів, що будуть направлені на курси підвищення кваліфікації та, в подальшому, будуть працювати на нових сайтах ЗПТ. Виявилося, що більшість районів, після отримання повної інформації про роботу сайту, виявили бажання змінити перелік лікарів, що раніше подалися на навчання. Тому було вирішено, що протягом 2-х тижнів місцеві управління охорони здоров’я подадуть актуальні списки медичного персоналу, що пройдуть навчання восени.
Насамкінець, організатори зустрічі висловили надію, що до завершення проекту м. Київ встигне виконати всі зобов’язання та стане гарним прикладом для решти районів Києва.


Коментарі для цієї сторінки закриті