Відбулась зустріч у рамках EQUIP Visit to Kyiv, присвячена впровадженню демонстраційного проекту з діагностики та лікування вірусного гепатиту С в Україні.

На базі Київської міської клінічної лікарні №5 відбулась зустріч у рамках EQUIP Visit to Kyiv, присвячена впровадженню демонстраційного проекту з діагностики та лікування вірусного гепатиту С в Україні.

У зустрічі взяли участь представники проекту EQUIP, Всеукраїнської Мережі ЛЖВ, програмний персонал та соціальні працівники БО «100 відсотків життя. Київський регіон» і медичні працівники Київської міської клінічної лікарні №5, які спільно займатимуться реалізацією проекту.

Основною метою зустрічі було обговорення алгоритмів взаємодії між залученими учасниками, процедури набору пацієнтів, здійснення діагностики і проведення лікування, стандартних операційних процедур, заповненню облікових форм та подальшому внесенню даних до бази HepatiQ у рамках проекту.

Найактивніше обговорення відбулось при опрацюванні облікових форм та SOPів, оскільки даний проект є демонстраційним і дослідницьким, а тому потребує детального вивчення отриманих даних і їх підтвердження.

Також важливим етапом зустрічі було ознайомлення з місцем подальшої практичної реалізації проекту та надання допомоги пацієнтам. Зокрема, командою проекту було здійснено візит до гепатитного відділення та «пройдено» шлях пацієнта з моменту першої зустрічі з лікарем до завершення лікування, і також спеціалістом з лабораторної діагностики учасників зустрічі було ознайомлено з можливостями лабораторії та особливостями проведення аналізів, визначених проектом.

В результаті зустрічі вдалося визначити механізм взаємодії між БО «100 відсотків життя. Київський регіон» та КМКЛ №5 при впровадженні проекту, розібратись у системі звітності та проведення звірки даних і вдосконалити знання щодо процедури набору пацієнтів і лікування.

Нагадаємо, Проект «Діагностика і лікування вірусного гепатиту С» реалізується у рамках спільного демонстраційного проекту з тестування та лікування гепатиту С в Україні «EQUIP» і ставить за мету основні три завдання: забезпечити проведення ефективного лікування  вірусного гепатиту С у 200 клієнтів проекту, якими можуть бути особи від 18 років і старше, що інфіковані ВГС та належать до уразливих груп населення (люди, що вживають ін’єкційні наркотики та учасники програми ЗПТ, робітники комерційного сексу, чоловіки, що мають секс з чоловіками, та партнери осіб, хворих на гепатит С), без попереднього досвіду лікування, а також ті, що мали у минулому досвід лікування пегельованим інтерфероном (ПЕГ-ІФН) та рибавірином, з генотипами ВГС 1, 2 , 3, 4, 5 або 6; з моноінфекцією ВГС, а також з ко-інфекцією ВГС/ВІЛ; впровадити спрощену стратегію тестування та лікування осіб з вірусним гепатитом С із застосуванням фіксованого дозування комбінації препаратів  прямої противірусної дії – Ледипасвір та Софосбувір; провести оцінку ефективності спрощеної стратегії тестування та лікування пацієнтів, хворих на гепатит С та ко-інфікованих ВІЛ/ВГС.

 


Коментарі для цієї сторінки закриті