Від безнадії до життя: історія успіху клієнта “100 відсотків життя. Київський регіон”

Близько року тому до БО «100 відсотків життя. Київський регіон» звернувся за допомогою киянин Юрій 1964 року народження. Чоловік знаходився у вкрай важкому стані: при показнику в 0 клітин CD 4 з кількістю діючих клітин 0 %, в нього вже фактично почала розвиватись деменція, він погано орієнтувався в просторі, постійно все забував, був у вкрай пригніченому стані і майже змирився зі своїм станом та не планував боротися за власне життя. До того ж у Юрія виявили ряд опортуністичний захворювань: менінгіт і токсоплазмоз.

На той момент Юрій вже понад  10 років перебував на диспансерному обліку, але весь цей час не лікувався та за власним бажанням не приймав АРТ терапію.

Після того, як він потрапив до лікарні і з ним почали роботу соціальні працівники проекту «Комплементарний соціальний супровід людей хворих на ВІЛ та туберкульоз в Київському регіоні», він усвідомив важливість лікування. Також його підтримала сестра, яка допомагала йому під час лікування. Соціальні працівники надали йому психологічну підтримку, підготували до прийому АРТ за програмою «Школи пацієнта» і Юрій розпочав курс лікування. Крім  АРВ-терапії він почав приймати протитуберкульозну терапію, профілактичні засоби проти токсоплазмозу, цитомегаловіруса та пневмоцистної пневмонії та інші препарати. Протягом трьох місяців його стан стабілізувався, він почав почуватися краще: в результаті роботи з соціальними працівниками проекту, у Юрія виробилася стійка прихильність до АРВ-терапії. Він усвідомив, що від прийому препаратів залежить його життя, тому чітко дотримувався призначень лікарів, не пропускаючи прийомів АРТ.

На сьогодні в Юрія рівень клітин піднявся до 90 кл, він має оптимістичний настрій, вчасно та усвідомлено приймає АРТ, регулярно обстежується. За цей час він влаштувався на роботу на розпочав приватну підприємницьку діяльність: Юрій займається продажем вживаних автомобілів, регулярно їздить за кодон, має стабільний заробіток та планує своє майбутнє. За цей час він на із пригніченої, фактично приреченої людини Юрій став бадьорим, сильним, впевненим у власних силах  чоловіком.

За словами Володимира Овчаренка, соціального працівника, який працював із Юрієм, цей випадок є унікальним в його практиці: вперше людина, в якої показники клітин CD 4 дорівнювали нулю, зуміла побороти свій стан та повернутися до повноцінного життя. «Люди в подібному стані вкрай рідко повертаються до нормального, повноцінного життя. Їхній стан змушує їх остерігатися найменшого контакту із оточуючим середовищем, вони постійно змушені боротися і зі СНІДом, і з опортуністичними інфекціями», – розповів Володимир. «Коли Юрій почав одужувати, ми були страшенно раді за нього, всіляко підтримували його, – каже він. – Шкода, що рішенні розпочати лікування не прийшло до нього раніше. Таких людей досить багато: хочеться, щоб історія Юрія була для них позитивним прикладом, щоб люди зрозуміли, що ВІЛ потрібно лікувати. Хоча б заради себе самих».


Коментарі для цієї сторінки закриті