В СНІД-центрі з’явився препарат шостого покоління

Розпочинаємо тиждень гарними новинами. Протягом року 1300 киян зможуть безкоштовно отримати антиретровірусний препарат шостого покоління Долутегравір. Це стало можливим завдяки фонду «АНТИСНІД» Олени Пінчук, який сьогодні передав медикаменти Київському міському центру профілактики та боротьби зі СНІДом, в рамках реалізації глобальної ініціативи Fast Track Cities.

Долутегравір – більш ефективний і менш токсичний препарат, ніж ліки четвертого покоління, які застосовуються сьогодні. Наразі пігулки використовуватимуться, поки що, лише в Києві.

Нагадаємо, на виконання заходів Міської цільової програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції у 2017 році заплановано фінансування з бюджету м. Києва у розмірі 41 млн.грн. Вже зараз у закладах охорони здоров’я (58 на І етапі) активно запроваджується тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів. Поступово збільшується кількість підготованого персоналу (500 лікарів та медсестер з кінця минулого року пройшли відповідну підготовку). З початку року 1258 новим пацієнтам призначено терапію, в сумі, на сьогоднішній день 8 тисяч людей отримують лікування. У 87% пацієнтів з тих, які приймають АРВ-терапію, досягнуто зниження вірусного навантаження до невизначеного рівня, що є певним успіхом діяльності на шляху досягнення цілей Fast Track.


Коментарі для цієї сторінки закриті