В Полтаві підбили підсумки роботи регіональних координаторів

15 грудня відбулася підсумкова робоча зустріч регіональних координаторів , що впроваджують механізми державного фінансування програм надання ВІЛ-послуг. Проект реалізує БО «Світло надії» з Полтави.

Презентувати процес переходу від донорського до бюджетного фінансування на місцевому рівні у 5 областях України вирушила і виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Лада Булах, яка є одним із координаторів проекту.

Учасники зустрічі ознайомитися з кінцевими результатами роботи регіональних координаторів, обговорили проблемні питання, що виникали в ході роботи та шляхи їх вирішення.

Виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Лада Булах розповіла, як протягом року відбувався перехід фінансування ВІЛ-послуг в столиці. За її словами, наразі можна говорити про те, що міська влада повністю розуміє важливість оплати ВІЛ-послуг з міського бюджету та від декларування намірів перейшла до практики: «Протягом цього року ми побачили конкретні кроки з боку київської влади, що сприяють впровадженню ВІЛ-послуг. Зокрема, в результаті нашої співпраці із Департаментом соціальної політики, в Києві було оголошено тендер із соціального замовлення: наразі 70 важкохворих людей із ВІЛ отримують паліативну допомогу від фахівців нашої організації, яка і перемогла в тендері. Наступного року процес закупівлі соціальних послуг в НУО продовжиться».

Як повідомила Лада Булах, 11 грудня БО «100 відсотків життя. Київський регіон» провела Круглий стіл, за участі представників міської влади, департаментів КМДА, медиків та НУО, на якому обговорювались проблемні моменти подолання ВІЛ в столиці. Заступник голови КМДА Микола Поворозник, який також брав участь у роботі Круглого столу, запевнив, що наступного року Київ зобов’язується закупити 140 тисяч швидких тестів на ВІЛ: «А це означає, що загальна кількість тестування наступного року досягне понад 250 тисяч тестів і охопить біля 10 % працездатного населення міста.

Крім того, повноцінно запрацюють всі кабінети лікарів-інфекціоністів Києва і понад 3 тисячі пацієнтів отримуватимуть послуги на первинній ланці».

Також пані Булах розповіла, що найближчим часом в Києві розпочнеться створення робочої групи, яка працюватиме над впровадженням комунікативної стратегії для досягнення цілей Фаст Треку.

Наприкінці учасники робочої зустрічі узгодили шляхи взаємодії у проектах на наступний рік та обговорили плани на майбутнє.

 


Коментарі для цієї сторінки закриті