В Оболонському районі вже виявлено першого ВІЛ-позитивного пацієнта за допомогою швидких тестів

На базі ЦПМСД №1 Оболонського району відбулась робоча група з координації пілотного проекту сталої моделі надання ВІЛ-послуг. Зустріч була присвячена старту тестування швидкими текстами та обговоренню перших результатів та організації відкриття місцевого кабінету інтегрованої допомоги.
Учасниками заходу стали представники Управління охорони здоров’я Оболонського району та керівники місцевих КДЦ та ЦПМСД. Перші результати проведення швидких тестів на ВІЛ на первинній та вторинній ланці медичного обслуговування показали труднощі, якими місцеві фахівці поділилися з представниками проекту «Сталість ВІЛ-послуг» БО «100 відсотків життя. Київський регіон». Основною проблемою за словами керівників КДЦ та ЦПМСД стало те, що недостатня кількість медичних фахівців пройшли навчання та отримали сертифікати з проведення тестування швидкими тестами. Крім того, сімейні лікарі стикнулися з небажанням пацієнтів проходити тестування через відсутність довіри до медичного персоналу, але цю проблему фахівці намагатимуться вирішити самостійно.
Також фахівці ЦПМСД Оболонського району поділилися результатами тестування – серед 30 протестованих пацієнтів, був виявлений один позитивний результат. Показовим стало те, що пацієнт не належить до жодної з груп ризику, був протестований за клінічними показниками.
Також обговорювалась модернізація кабінету інфекційних захворювань за адресою: вулиця Йорданська 26, для подальшої побудови сталої моделі надання ВІЛ-послуг на районному рівні.
Друге питання, що обговорювалося на зустрічі, стосувалося пошуку приміщення для відкриття кабінету інтегрованої допомоги. Начальник управління охорони здоров’я Оболонського району Некрасова Мар’яна Анатоліївна запевнила присутніх в готовності району до відкриття місцевого кабінету інтегрованої допомоги і зі своєї сторони буде всіляко цьому сприяти.
По завершенні зустрічі учасники домовилися спільними зусиллями вирішити ті проблеми, які виникли на старті тестування швидкими тестами і надалі ділитися результатами впровадження тестування на первинній та вторинній ланці.


Коментарі для цієї сторінки закриті