Усі сімейні лікарі Шевченківського району отримають настільні рекомендації із тестування на ВІЛ

5 жовтня відбулася вже VIII робоча зустріч, на якій фахівці проекту «Сталість ВІЛ-послуг» разом із керівниками закладів охорони здоров’я та УОЗ Шевченківського району Києва обговорили стан реформ в столичній медицині. Зокрема йшлося про запуск п’яти модернізованих кабінетів лікарів-інфекціоністів, відкриття яких планується найближчим часом.

Коштом проекту кабінети були оновлені, в них встановлено комп’ютерне обладнання, принтери, кондиціонери, медичні шафи – все готове для роботи лікарів. Залишається лише під’єднати комп’ютери до мережі Інтернет та встановити облікову систему МІС.

В ході зустрічі медики звітували про хід тестування на ВІЛ швидкими тестами, яке було запроваджено в районі з травня цього року: за весь період в Шевченківському районі протестовані 115 людей та виявлено 4 випадки ВІЛ. Всі нові випадки захворювання було виявлено в ЦПМСД (центрах первинної медико-санітарної допомоги) району лікарями загальної практики.

Також учасники зустрічі розглянули зміни до нормативно-правових актів та посадових інструкцій, які регулюватимуть порядок тестування на ВІЛ інфекцію. Завдяки ним до посадових обов’язків лікарів первинної та вторинної ланок входитиме тестування на ВІЛ, діагностування, лікування людей із ВІЛ. Нові положення також захищатимуть права як пацієнтів, так і самих лікарів.

На завершення зустрічі учасникам зустрічі було презентовано настільну інструкцію  для лікарів сімейної медицини, із основними клінічними показниками тестування на ВІЛ, розроблену фахівцями проекту. Раніше аналогічну розробку отримали медики Дарницького району Києва.

Як зазначила очільниця районного Управління охорони здоров’я Валентина Іванівна Рейф, це видання буде розповсюджене для користування усім лікарям первинної ланки медичної допомоги.

 

 

 

 

 

 

 


Коментарі для цієї сторінки закриті