Якість і доступність медичних послуг – критерій роботи всієї системи

фото2Визначення потреб та впровадження мінімального пакету послуг на рівні первинної, вторинної і спеціалізованої медичної допомоги у Шевченківському та Дарницькому районах – мета круглого столу, який відбувся 17 березня у м. Києві за ініціативи БО «100 відсотків життя. Київський регіон» в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг».

Учасниками експертного обговорення стали представники Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), начальники Управлінь охорони здоров’я Дарницької та Шевченківської районних в місті Києві державних адміністрацій, а також директори ЦПМСД та завідуючі амбулаторій. Команда впровадження проекту переконана, що максимально широке залучення не лише експертів, а й практиків медичної галузі – базова умова успішної розробки та імплементації  якісних, структурних змін у частині впровадження базового пакету послуг медичної допомоги у місті Києві.

Перш ніж перейти до предметного обговорення моделей та цілей впровадження мінімальної та спеціалізованої медичної допомоги, керівник проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Ольга Трикуль презентувала візію та основні завдання проекту. Йшлося про наступні напрямки роботи проекту:

  • аналіз маршрутів пацієнта і каскаду ВІЛ-послуг;
  • підтримка органів влади у впровадженні базового (експрес-тестування, перенаправлення) та інтегрованого пакету послуг в закладах первинної та спеціалізованої медичної допомоги;
  • розробка та пілотування моделі спів-фінансування замісної підтримуючої терапії пацієнтами з опіоїдною залежністю;
  • допомога органам влади та управління у впровадженні моделі соціального замовлення для прямого фінансування послуг, які надаються НУО;
  • підтримка органів влади у впровадженні схеми матеріального заохочення та механізмів оптимізації службових обов’язків на рівні закладів первинної та спеціалізованої медичної допомоги;
  • проведення тренінгів для районних/міських надавачів медичних послуг на підставі визначених потреб;
  • адвокація заходів задля забезпечення фінансування та сталого надання ВІЛ-послуг.

«Попри всі наші дискусії, експертні обговорення, пошуки бачення того, якими повинні бути медичні послуги, потрібно пам’ятати, що ми працюємо для людей. Жителі Шевченківського та Дарницького районів повинні знати про можливості отримання пакету послуг медичної допомоги, а наше з вами завдання – зробити так, щоб ці послуги були  максимально доступними та якісними», – резюмувала свій виступ керівник проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Ольга Трикуль.

Головний лікар Київської міської клінічної лікарні №5, консультант з питань децентралізації медичної допомоги ЛЖВ в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Юрченко Олександр акцентував увагу на особливостях епідемічної ситуації з ВІЛ/СНІД у Шевченківському та Дарницькому районах. Важливо, що фахівець не лише розповів про поточне становище із поширенням ВІЛ у Києві, а й наголосив на ключових групах ризику, динаміці поширення та лікування ВІЛ серед громади міста.

Із аналізом проведення оцінки діючих нормативно-правових документів, з метою забезпечення їх відповідності існуючій нормативно-правовій базі виступила юрист проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Вікторія Мінаєва.

В свою чергу, консультант з питань ЗПТ Андрій Семенов представив перед учасниками круглого столу моделі спів-фінансування ЗПТ на місцевому рівні.

«Кожна з цих моделей має свої переваги та недоліки, свої особливості, проте, я впевнений, в ході дискусії ми знайдемо оптимальний варіант для кожного із районів», – заявив Андрій Семенов. На думку фахівця, про актуальність та перспективність моделі, побудованій за принципом спів-фінансування, свідчить не лише позитивна оцінка експертів, а й результати соціологічного дослідження, в результаті якого понад 65% опитаних учасників програми ЗПТ заявили про готовність оплачувати свою участь у ній.

Підбиваючи підсумки круглого столу, Ольга Трикуль підкреслила важливість того, щоб усі його учасники спільно працювали над впровадженням мінімального пакету послуг на рівні первинної, вторинної а спеціалізованої медичної допомоги у Шевченківському та Дарницькому районах.


Коментарі для цієї сторінки закриті