Виправити неможливо виконати

Згідно Наказу Міністерства соціальної політики України від 20.01.2014 №28, Департамент соціальної політики м. Києва за підтримки БО «100 відсотків життя. Київський регіон» в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг» завершив процес збирання, узагальнення та аналізу інформації про потреби населення м. Києва в соціальних послугах. Такий аналіз проводився вперше і мав на меті показати ситуацію з наданням соціальних послуг у місті.

Результати цього процесу показали всю недосконалість нормативної бази та необхідність створення інструментів та інструкцій для підвищення якості зібраних даних та можливості їх подальшого аналізу.

«Недосконалість нормативних документів стала помітна вже на стадії збору інформації», розповідає Олена Святюк, фахівець з організації соціального замовлення БО «100 відсотків життя. Київський регіон». «Одразу виникли сумніви щодо можливості узагальнити зібрані дані тому, що Наказ має Додатки, які необхідно заповнити, але немає жодної інструкції для того, як це робити».

За словами фахівця, ситуація ускладнюється ще й тим, що збір інформації має проходити серед всіх надавачів послуг, тобто, як державних установ/організацій так і неурядових громадських та благодійних організацій. А державні та неурядові організації мають принципово різні системи фінансування, що не було враховано при формуванні та затвердженні Додатку №2 (Зведений обсяг витрат для надання соціальних послуг). Крім того, в переліку послуг Додатку №1 не враховані послуги та цілі соціальні групи, які державні установи/організації фактично обслуговують, наприклад, ветерани АТО, ВПО та інші. Тобто, ні в одному з додатків неможливо відобразити надання цих додаткових послуг та показати їх актуальність та затребуваність.

«Ми, БО «100 відсотків життя. Київський регіон», також надавали інформацію в Департамент соціальної політики м. Києва, тобто ми маємо свій власний досвід заповнення Додатків до Наказу», ділиться враженнями Олена Святюк. «Можу сказати, що нам було трошки легше через залученість нашої організації в цей процес через проект «Сталість ВІЛ-послуг», але все одно виникало багато запитань до нормативних документів. Звичайно, краще збирати і мати для роботи хоч таку інформацію, проте доопрацювання документів, визначення прозорих та зрозумілих індикаторів та підготовка інструкцій дасть змогу вивести щорічний збір даних на якісно новий рівень. Необхідність та зручність такої інформації швидко оцінять не тільки державні органи влади, а й надавачі послуг», резюмує фахівець.

Наразі проходять робочі зустрічі з фахівцями Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації щодо обговорення питань організації закупівлі соціальних послуг, керуючись Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VІІІ.

Наступним кроком планується впровадження соціального замовлення що є вкрай актуальним з огляду на необхідність оптимізації видатків бюджетної сфери та, одночасно, розширення переліку соціальних послуг для людей у складних життєвих обставинах.


Коментарі для цієї сторінки закриті