Тренінг для ВІЛ-позитивних жінок, активісток проекту «Киянка+»

11Довгоочікуваний тренінг за участю «хрещеної мами» «Киянки +» Sylvia Paulette de Rugama Prado, однієї із засновниць Всесвітньої організації «Позитивних Жінок Світу» відбувся у Києві. Саме Сільвія в свій час допомогла перетворити маленьку групу ВІЛ-позитивних дівчат в сильний, якісний  проект «Киянка+», до складу якого входить все більше киянок, які зіштовхнулися з проблемою ВІЛ.

Захід відбувався в  дуже затишної атмосфері  у вільному просторі «FreudHouse».  Програма навчання була створена шляхом опитування серед клієнток «Киянки+», що дало можливість всім учасницям отримати відповіді на їх запитання, а саме:

– Втома від прийому ВААРТ.

– Ліки та вікові зміни в організмі.

– Дискордантні пари.

– ВІЛ та туберкульоз.

– Міграція закордон та ВІЛ.

– Прийняття свого статусу та довгострокове планування щасливого життя.

Дуже теплі, емоційні бесіди на всі теми, які наразі є актуальними для кияночок, обговорювалися протягом двох днів на заключному етапі серії тренінгів, які тривали два роки в рамках проекту «Розширення моделі безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок в м. Києві».

Зі слів самих учасниць, вони дуже чекали на цей захід і залишилися задоволеними від його проведення. Окрім цього, дівчата намітили новий вектор дій, а саме, розвиток маленького соціального підприємництва, аби  мати можливість фінансово підтримувати своїх учасниць, які потребують спеціалізованого лікування та діагностики.

«Як продовжувати життя як людина, яка живе з ВІЛ: прийняття та довгострокове планування щасливого життя», – саме на цій дуже необхідній темі акцентувала увагу координатор проекту «Киянка+» Віра Варига. Дівчата обговорили необхідність своєчасних оглядів у лікарів, зупинилися детальніше на вікових змінах організму та самодіагностиці молочних залоз з метою запобігання раку. Учасниці ділилися між собою контактами медиків, які толерантні до людей зі статусом та просто «лікарі від Бога». Щоб цією інформацією змогли скористатися всі учасниці групи (адже на тренінгу не мали змоги бути всі бажаючі) було вирішено створити таблицю, у якій буде вказано лікарів для обов’язкового огляду та контактну інформацію з іменами кращих спеціалістів у даній сфері.

Наснажені до перемог, кияночки планують вже зовсім скоро здивувати всіх своїми хенд-мейд роботами на щорічній ярмарці «Юнь Києва» та показати, що їм хватить сил на створення власної «маленької» справи.

 


Коментарі для цієї сторінки закриті