СП «Миті»: мило на ліки

миті“Мені було страшно, але я азартна людина”, – говорить голова благодійного фонду “100% життя. Київ” Лада Булах. Своє соціальне підприємство “Миті” вона вирішила запустити, щоб, у першу чергу, працевлаштувати клієнтів їх організації, а також отримати додаткові доходи для фонду. Перші інвестиції у розмірі 50 тис. гривень – це особисті гроші Лади і її двох колег. Їх витратили на закупівлю сировини для виробництва засобів гігієни з натуральних інгредієнтів, а також на виготовлення різноманітних наклейок та етикеток, упаковок, стендів і прилавків для продукції у невеликому їхньому магазині. Спеціально був відкритий ФОП і вже з жовтня 2016 року вони почали працювати.

Починали з варіння мила – його було не так складно виготовляти і навчити людей це робити. Зараз вже розширили лінійку товарів – це і шампуні і гелі для душу, і гігієнічні помади, креми, і навіть бальзами з керамідами для догляду за бородою. Однак, незважаючи на те, що активні продажі їх продукції вони ведуть вже кілька місяців, у бізнес до сих пір вкладають гроші – щомісяця близько 5-8 тис. гривень, у першу чергу, через запуск нових товарів. У лютому, наприклад, вони купили професійний принтер етикеток. “Ми починали у перший місяць з доходом в 3-4 тис. гривень, зараз від продажу отримуємо 12-13 тис. гривень. Оплата оренди офісу у нас іде з інших ресурсів, зарплати співробітникам ми поки що платимо з власних кишень. Якщо бути чесними, то поки що ми в мінусах. Але до 2018-го хочу вийти на самоокупність підприємства, навіть з урахуванням оренди офісу”, – сподівається Булах.

Зараз постійно працює у них три людини – кремовар, є окремі люди, які займаються виготовленням іншої продукції, а також безпосередньо продажами, упаковкою товарів і маркетингом. Кілька людей працюють як волонтери. Але, за словами Лади, одним з розчарувань при запуску цього соціального підприємства було те, що черги з клієнтів їх благодійного фонду на роботу у них не було. Вона розповіла, що існує велика група допомоги та підтримки ВІЛ-позитивним жінкам. Часто психолог після занять з ними розповідав Ладі, що клієнтки скаржаться на брак грошей. Коли відкрилося підприємство, Булах спеціально роздала оголошення у їх групі про можливості навіть працювати вдома, виконуючи нескладні дії. “Мене цікавить не тільки пасивна соціальна допомога, але і те, що дає клієнтові самостійно заробити гроші. Ми відразу сказали, що у перші тижні платимо 200 гривень на день. Відгукнулася на нашу пропозицію аж одна людина”, – говорить Лада.

На благодійність вони почали виділяти допомогу тільки взимку. У 2017 році на це перераховуватимуть 10% від доходів з продажів. При цьому гроші перераховують на конкретні потреби певної людини. “Раз на місяць на загальних зборах колегіально вирішуємо, кому саме цього місяця допомагатимемо, в основному це закупівля ліків. Наші соціальні працівники стикаються з якимись потребами їх клієнтів, на які немає коштів ні у донорів, ні у благодійних фондів, ні у їх сімей. Наприклад, у Всесвітній день добра ми організували для паліативної жінки приїзд додому перукаря, манікюр, а також подарунок з нашою продукцією”, – розповідає вона. Але варіння мила – це тільки старт. Зараз працюємо над більш масштабним проектом – ми плануємо відкривати медичну клініку на базі нашої громадської організації, але, звичайно, туди будуть залучені кошти донорів”.

Повний текст читайте тут.


Коментарі для цієї сторінки закриті