Статеві контакти в дискордантній парі мають бути захищеними

Створюючи стосунки, у будь-якому віці й будь-якому статусі, важливо з самого початку довіритися партнерові та створити таке ж відношення і до себе. Якщо один з пари ВІЛ-позитивний, то інший повинен володіти необхідною інформацією, яка дозволить йому прийняти рішення про подальшу долю таких відносин. Про те, як розповісти про свій статус, якщо є страх “відмови”, можна дізнатися на інформаційному заняття з розкриття статусу, які в рамках проекту “HealthLink. Київський регіон” проводить психолог Заріна Давлетшина.  

Безпечний секс в дискордантних парах:
– Статеві контакти в дискордантній парі мають бути захищеними, з правильним використанням презерватива.
– Ризик передачі ВІЛ залежить від багатьох чинників, у тому числі від кількості вірусу (вірусного навантаження) в крові, спермі або вагінальному секреті партнера. Низький рівень вірусного навантаження, за результатами аналізу крові, знижує ризик інфікування партнера. За результатами дослідження HPTN 052, в якому брали участь 1763 сіродискордатних пар показало, що регулярне вживання антиретровірусних препаратів ВІЛ-позитивним партнером знижує ризик передачі вірусу ВІЛ на 96%.
– Наявність запальних захворювань статевої системи та інфекцій, що передаються статевим шляхом збільшує ризик інфікування партнера.
– В ситуації, де був ризик інфікування ВІЛ, необхідно звернутися в СНІД центр протягом 72 годин для отримання постконтактної профілактики.


Коментарі для цієї сторінки закриті