В Солом’янському районі новим пацієнтам з ВІЛ запропонують Угоду про соціальний супровід

6 лютого відбулася перша цього року зустріч робочої групи проекту «Сталість ВІЛ-послуг», що працює над децентралізацією ВІЛ-послуг у Солом’янському районі Києва.

Фахівці БО «100 відсотків життя. Київський регіон» обговорили з колегами закладів охорони здоров’я району поточні результати реалізації проекту та проблеми, які пов’язані з ним.

У ході робочої групи було проаналізовано затверджені зміни до місцевих нормативно-правових актів (положень про амбулаторії, про кабінет інфекційних захворювань, посадових інструкцій сімейного лікаря, лікаря-інфекціоніста, медичної сестри, та положення про права і обов’язки пацієнта). За словами медиків, після виявлення позитивного результату тестування, пацієнти відмовляються ставати на облік. Для вирішення цієї проблеми, відтепер, лікарі пропонуватимуть пацієнту підписати Угоду про соціальний супровід. Таким чином, соціальні працівники матимуть змогу надавати пацієнтам соціальний супровід  після тестування.

Також, на зустрічі обговорили стан облаштування кабінету інтегрованої допомоги , який має запрацювати в Солом’янському районі. У ході обговорення, було виявлено необхідність додаткового навчання на курсах тематичного удосконалення та фінансування облаштування кабінету інтегрованої допомоги з місцевого бюджету. Наразі продовжується підготовка до запуску кабінету.

Одним з проблемних питань, що обговорили на зустрічі, стало питання про транспортування зразків крові у нововиявленних пацієнтів з позитивним результатом у вечірній час. Особливості здійснення цього пункту алгоритму і локального маршруту пацієнта наразі уточнюються фахівцями проекту.


Коментарі для цієї сторінки закриті