Презентація і обговорення загального звіту «Ситуаційний аналіз «Стан епідемії ВІЛ-інфекції / СНІДу і заходів протидії в Подільському та Оболонському районах м. Києва»

В рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг» сьогодні, 07 липня 2017 року, відбувся Круглий стіл, на якому були присутні представники Департаменту охорони здоров’я Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Начальники Управлінь охорони здоров’я, директори та заступники директорів ЦПМСД та КДЦ Оболонського та Подільського районів, Головний лікар КМКЛ №5, представники проекту «Сталість ВІЛ-послуг», залучені фахівці та представники ЗМІ.
Метою заходу був огляд процесу реалізації Проекту «Сталість ВІЛ-послуг» у Подільському та Оболонському районах, презентація і обговорення загального звіту «Ситуаційний аналіз «Стан епідемії ВІЛ-інфекції / СНІДу і заходів протидії в Подільському та Оболонському районах м. Києва», та планування подальших кроків впровадження заходів проекту.
На початку зустрічі з привітанням виступила керівник проекту «Сталість ВІЛ-послуг» Ольга Трикуль, яка ще раз нагадала присутнім про важливість спільної роботи в рамках дії пілотного проекту.
Заступник начальника управління з організації медичної допомоги Олена Петрівна Шевченко наголосила на важливості співпраці державних органів і неурядового сектору задля ефективного провадження реформи системи охорони здоров’я на місцевому рівні. Також додала, що дуже позитивно оцінює співпрацю з БО «100 відсотків життя. Київський регіон».
Наступним виступав Головний лікар Київської клінічної лікарні №5 Олександр Володимирович Юрченко. Він представив поточні результати реформи системи охорони здоров’я у частині запровадження експрес тестування на ВІЛ на місцевому рівні. Також у доповіді, він розповів про плідну співпрацю між Київським міським центром профілактики та боротьби зі СНІДом та закладами охорони здоров’я у питаннях постановки пацієнтів на диспансерний облік та лікування антиретровірусними препаратами. Наприкінці він зазначив, що за підтримки Фонду Олени Пінчук «АнтиСНІД» для ново виявлених ВІЛ-інфікованих було закуплено 750 курсів АРВ-терапії на цей рік, які незабаром будуть передані на заклади охорони здоров’я, та ще 750 курсів заплановані на 2018 рік.
В процесі засідання круглого столу Начальниками УОЗ Подільського та Оболонського районів були озвучені досягнення від впровадження діяльності проекту та перші результати експрес тестування на базі ЦПМСД та КДЦ, а також труднощі, з якими вони стикнулися на початку цього процесу. Також було обговорено питання виділення приміщень під кабінети інтегрованої медичної допомоги.
Одним із важливих завдань Круглого столу була презентація загального звіту «Ситуаційний аналіз «Стан епідемії ВІЛ-інфекції / СНІДу і заходів протидії в Подільському та Оболонському районах м. Києва». Фахівці, що працювали над звітом, представили його мету, методологію дослідження, основні висновки та рекомендації щодо оптимізації ресурсів та системи організації ВІЛ-послуг.
Завершився Круглий стіл жвавою дискусією у форматі «подяк-питань-відповідей». Кожен з присутніх мав змогу висловити свої думки стосовно звіту, співпраці залучених сторін та проекту в цілому. Всі учасники наголошували на бажанні і готовності реформувати систему доступу до тестування на ВІЛ та до лікування. Окрім того, Олександр Юрченко наголосив на важливості навчання саме тренерів серед медичного персоналу районів: «…Потрібно вибрати з районів до 5 осіб-тренерів, навчити їх, щоб в подальшому вони мали можливість навчати персонал навичкам ПТВ (послуги з тестування на ВІЛ), не є резонним вчити нових і нових лікарів, тому як існує значна проблема великої плинності кадрів…».
Загалом, відгуки після заходу були дуже позитивні і дають надію на покращення стану співпраці між закладами охорони здоров’я та неурядовими організаціями.


Коментарі для цієї сторінки закриті