Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини

Жінки та чоловіки з ВІЛ-інфекцією мають такі ж сексуальні та репродуктивні права, як і неінфіковані, наприклад право на позитивне рішення стосовно народження дітей. На інформаційному занятті з психологом Заріна Давлетшина, в рамках проекту “HealthLink. Київський регіон” розповідає, як народити здорову дитину дискордантній парі. 

Завдяки поєднанню зусиль сучасної науки, медицини та ефективних соціальних програм підтримки сьогодні для людей з ВІЛ вагітність уже не є складною медичною та етичною проблемою. По-перше, АРТ дозволяє ВІЛ-позитивним батькам підтримувати високу якість життя протягом десятиріч, тож вони здатні самостійно піклуватися про дитину. По-друге, ризик передачі ВІЛ від матері до дитини можна зменшити до рівня нижче 1% при правильному застосуванні комплексу профілактичних заходів. Відтак, у світі зростає кількість пар з одним ВІЛ-позитивним партнером (так звані дискордантні пари), які замислюються над народженням власних дітей.

Народження здорового малюка ВІЛ-позитивною матір’ю складає 98-99%. Якщо ви ВІЛ-позитивна і плануєте вагітність, чи дізналися під час вагітності про свій статус, у вас є всі шанси народити здорову дитину.

Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини:
Для зниження ризику інфікування дитини ВІЛ необхідні наступні методи:
– призначення АРВ-препаратів матері під час вагітності, пологів і дитині відразу після народження;
– раціональне ведення пологів (при необхідності плановий кесарів розтин);
– годування дитини молочною сумішшю замість грудного вигодовування.

Якщо носієм ВІЛ/СНІД у парі є чоловік, то ризик зараження жінки дуже сильно зростає. Але й тут є надія. В Україні віднедавна проводять процедуру «промивки» сперми, яку використовують для подальшого запліднення. Такий варіант теж дає дуже високі шанси на те, що у інфікованих батьків буде здоровий малюк і повноцінна сім’я.

Пам’ятайте, що застосування антиретровірусних препаратів та допоміжні репродуктивні технології дають ВІЛ-інфікованим людям право на повноцінне сімейне щастя!


Коментарі для цієї сторінки закриті