Подільський район реформує нормативну базу для боротьби із ВІЛ/СНІДом

29 вересня 2017 фахівці проекту «Сталість ВІЛ-послуг» провели спільну робочу групу з представниками закладів охорони здоров’я щодо впровадження сталої моделі надання ВІЛ-послуг у Подільському районі.

За технічної підтримки Проекту для досягнення цілей 90-90-90 (виконання першого показника, коли 90% осіб знають про свій ВІЛ-статус), з травня 2017 року у Подільському районі було запроваджено тестування на ВІЛ швидкими тестами у сімейного лікаря. Основою для цього стало вдосконалення місцевої нормативно-правової бази медзакладів району. Розробка та впровадження клінічних маршрутів пацієнтів послуг з тестування на ВІЛ на рівні первинної та вторинної медичної допомоги, посприяли внесенню змін до посадових інструкцій лікарів загальної практики сімейної медицини та лікарів кабінету інфекційних захворювань. До переліку обов’язків включено надання послуг з тестування на ВІЛ, зокрема за ініціативи медичного працівника, за наявністю клінічних показників та за бажанням пацієнта.

Ознайомлення всіх медичних працівників із затвердженими документами, якісно проведене попереднє навчання з тестування на ВІЛ за підтримки Проекту та правильна мотивація медичних працівників вже дали перші результати. Наприклад, у КНП ЦПМСД №2 Подільського району з травня було протестовано вже  398 осіб: з них у 11 виявлено позитивний результат, що становить 2,7% від загальної кількості протестованих.

Проте для ефективного виконання першої з цілей стратегії Fast Track, мінімальним рекомендованим показником є 5%. Як зазначила директор КНП ЦПМСД №2 Надія Білічук: «Є над чим працювати та що удосконалювати». Вона підкреслила важливість реформування місцевої нормативно-правової бази для досягнення цілей 90-90-90. На її думку, необхідно  проводити наради не тільки на рівні керівництва медичних закладів, а й безпосередньо з виконавцями ПТВ, щоб вони самі усвідомили їхню важливість в процесі тестування та виявлення осіб з ВІЛ-інфекцією.

Крім того, учасники зустрічі обговорили процес реформування вторинної ланки медичної допомоги. Зокрема йшлося про подальші кроки щодо роботи кабінету інфекційних захворювань на базі КНП «Консультативно-діагностичний центр» Подільського району. Кабінет було модернізовано за підтримки Проекту «Сталість ВІЛ- послуг»; також на його базі розроблено та запроваджено клінічні маршрути пацієнтів з лікування та призначення АРВ-терапії для дорослих. Це новація надасть можливість організувати диспансеризацію, лікування АРВ-препаратами та подальший медичний супровід ВІЛ-позитивних пацієнтів з першою та другою стадією ВІЛ-інфекції на рівні вторинної медичної допомоги лікарем – інфекціоністом кабінету інфекційних захворювань за місцем проживання пацієнта (у тому числі для осіб без місця реєстрації). Також кабінети будуть обладнані комп’ютерним обладнанням із програмою МІС, а лікарі-інфекціоністи пройдуть навчання для роботи з програмою: це дасть можливість вже найближчим часом брати перших ВІЛ-позитивних осіб на лікування саме за місцем проживання.

Загалом всі учасники робочої групи наголосили на необхідності активізації роботи  медичних працівників ЗОЗ Подільського району і тісної співпраці первинної та вторинної ланок медичної допомоги, яка до цього часу не була настільки налагодженою та організованою. Проте спільна мета – досягнення цілей 90-90-90 у районі та місті загалом – їх об’єднує та налаштовує на взаємодопомогу і підтримку одне одного.

 

 


Коментарі для цієї сторінки закриті