Останні в цьому році робочі зустрічі проекту “Сталість ВІЛ-послуг” відбулися на Оболоні та в Дарниці

19 грудня відбулися останні цього року робочі зустрічі проекту «Сталість ВІЛ-послуг» в Оболонському і Дарницькому районах Києва.

Засідання робочих груп вже традиційно присвятили обговоренню актуальних проблем на шляху децентралізації ВІЛ-послуг. Зокрема йшлося про збільшення тестувань на ВІЛ в зазначених районах: так директори та заступники директорів КНП «ЦПМСД» та «КДЦ» Оболонського району взяли зобов’язання забезпечити кількості тестувань швидкими тестами в ЗОЗ, достатню для досягненню цілей Фаст Треку.

Також медикам Оболонського представили соціального працівника, який буде співпрацювати із ЗОЗ району та допомагати у супроводі нововиявлених пацієнтів.

Про потребу закріпити соціального працівника за кожним закладом охорони здоров’я, що тестує на ВІЛ, йдеться давно. А ось усвідомити, на скільки важливою є ця посада, медикам доводиться на власному досвіді. Так в Дарницькому районі після тестування швидкими тестами, було виявлено нового пацієнта з ВІЛ. Однак поставити на диспансерний облік його не вдалося: пацієнт просто відмовлявся від будь якої подальшої співпраці із лікарями. Як поводитись в подібній ситуації і не залишити хворого без нагляду і лікування, порадив соціальний працівник БО «100 відсотків життя. Київський регіон», який за проханням медиків підключився до супроводу.

За словами голови УОЗ Дарницького району Лесі Грицишин, ЗОЗ району готові до виконання перших 90 % Фаст Треку – тестування та виявлення носіїв ВІЛ-інфекції – однак необхідно виробити певний алгоритм роботи зі складними для медиків пацієнтами, щоб забезпечити процес диспансеризації і виконати наступні 90%.

Крім цього впродовж обох зустрічей, учасники обговорили робочі моменти впровадження ВІЛ-послуг в районах, відкриття кабінетів ЗПТ на Оболоні та в Дарниці, а також попрощалися до наступного робочого року. Наостанок менеджери проекту «Сталість ВІЛ-послуг» вручили медикам календарі на 2018 рік та привітали із прийдешніми святами.

 


Коментарі для цієї сторінки закриті