Національна конференція з туберкульозу

1 Національна конференція “Мобілізація зусиль спільноти у боротьбі з туберкульозом в Україні”.

На жаль, наша країна – серед лідерів з поширення туберкульозу. У Міністерстві охорони здоров’я звітують, що ситуація з туберкульозом в Україні є контрольованою, але серйозною. У відомстві повідомляють, що в Україні туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, у цьому випадку шансів на одужання дуже мало. Щороку в країні від туберкульозу помирає 4 тисячі пацієнтів, тобто 11 людей кожного дня.

Що таке туберкульоз

Це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу. Захворювання передається переважно повітряно-крапельним шляхом. У 90% випадків туберкульоз вражає легені. Однак, це захворювання може ушкодити нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишківник, шкірні покриви, статеві органи тощо.

Ще одна проблема туберкульозу – що ця бактерія є стійкою до умов навколишнього середовища.

Симптоми туберкульозу

Перший період після інфікування туберкульоз може розвиватися в організмі безсимптомно. Бактерія, яка потрапила в легені, починає розмножуватись, при цьому імунна система намагається її сповільнити. І тільки через деякий час людина починає відчувати нездужання.

На сполох потрібно бити, коли ви спостерігаєте такі симптоми:

  1. Кашель, що триває понад 2 тижні.
  2. Підвищена температура, що не спадає понад тиждень.
  3. Утруднене дихання.
  4. Біль у грудях.
  5. Поганий апетит, слабкість.
  6. Втрата ваги.
  7. Підвищене потовиділення.
  8. Кровохаркання.

ВІЛ+ТБ

Складною є й ситуація з подвійною інфекцією: ВІЛ+туберкульоз. Через несвоєчасний початок лікування ВІЛ-інфекції, спричинене  пізнім виявленням та діагностуванням, не рідко, на тлі зниженого імунітету, виявляють туберкульоз. За даними УЦГЗ, в Україні, з початку 2018 року, від туберкульозу спричиненого 4-ою стадією ВІЛ-інфекції вже померли близько 2000 осіб.

Дії спрямовані на подолання ТБ/МРТБ в Київській області.

БО “100 відсотків життя. Київський регіон”, з 2017 року, розпочала впровадження проектів підтримки пацієнтів хворих на туберкульоз.

На сьогодні, в трьох напрямках роботи (усіх ТБ/МРТБ проектів), 60 соціальних працівників надають благодійну допомогу людям, хворим на туберкульоз, в більше ніж 30 населених пунктів Київської області.

Благодійна допомога надається наступним чином:

– медико-соціальний супровід передбачає щоденну доставку протитуберкульозних препаратів та контроль їх прийому пацієнтом, задля набуття ним прихильності до лікування;
– соціально-психологічний супровід передбачає допомогу у вирішенні будь-яких соціальних питань, що повинно виключити будь-які приводи пропусків прийому препаратів пацієнтом;
консультації клієнта та його близького оточення передбачені у всіх напрямках;
“мотиваційні набори” у вигляді Сертифікатів для покупок продуктів харчування та гігієни в національній мережі супермаркетів, надаються всім клієнтам та служать інструментом мотивування клієнта до рішучих дій (у разі пропуску діагностичних процедур і т. ін.).

На фото:
1. Консультація клієнтки хворої на туберкульоз, м. Біла Церква, консультант з соціальних питань Андрій Астахов.
2. Розфасовані препарати на (1 пакетик для 1 клієнта на 1 день).
3. Протитуберкульозні препарати в кабінеті Старшої медичної сестри.

Об’єднання зусиль на шляху подолання епідемій, особливо соціально-небезпечних захворювань, завжди дають гарні результати. Маємо надію, що завдяки нашим спільним, з партнерами, діям, вже дуже скоро ми матимемо найздоровішу націю на планеті.

Читати більше про туберкульоз: https://phc.org.ua/pages/for_patients/about-tuberculosis

Фільм “Знай, стережись не бійся” про туберкульоз:Коментарі для цієї сторінки закриті