Міжнародний обмін досвідом: до нас завітала делегація з Киргизької Республіки

Обмін досвідом є запорукою сталого розвитку. Коли бачиш загальні тенденції розвитку та напрямки роботи колег з інших країн, що також займаються подоланням ВІЛ/СНІДу, краще розумієш власні переваги та недоліки.

Учора до офісу БО «100 відсотків життя. Київський регіон» в рамках навчальної поїздки до України,  завітала делегація з Киргизької Республіки. Представники неурядових організацій, фондів боротьби зі СНІДом, керівники систем охорони здоров’я, соціальних департаментів, Міністерства охорони здоров’я Киргизстану, депутати та управлінці різних рівнів приїхали в Україну, щоб побачити, як у нас долається епідемія ВІЛ/СНІДу.

Про успішний досвід використання механізмів муніципального соціального замовлення, впровадження сталих проектів із соціального замовлення гостям розповіла  директор проектів та програм БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Олена Святюк.

Пані Святюк на прикладі роботи БО «100 відсотків життя. Київський регіон» пояснила, як функціонує та реалізовується система соціального замовлення в Києві. Зокрема вона поділилася досвідом із впровадження соціального замовлення в Києві , розказала яким чином налагоджувалася співпраця між НУО та Департаментом охорони здоров’я в місті та за якими показниками визначаються напрямки створення соціального замовлення в місті.

Також гостям було презентовано Соціальне підприємство «Миті», засноване виконавчим директором БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Ладою Булах. Підприємство є неприбутковим, всі надходження від продажу товарів використовуються на оплату праці та розвиток підприємства, а 10% від прибутку щомісяця перераховуються на благодійність.

Після продуктивної та жвавої бесіди в офісі, разом з координатором соціальної  роботи в м.Київ БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Андрієм Колесовим делегати відвідали КМЦ СНІДу та ознайомились із роботою соціальних працівників БО «100 відсотків життя. Київський регіон». Фахівці київської організації продемонстрували гостям роботу Школи пацієнта, що працює із ВІЛ-позитивними пацієнтами Центру СНІДу.

А напередодні, в рамках візиту до Київської міської станції швидкої допомоги, поважні гості поспілкувалися із фахівцем БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Ольгою Трикуль. Пані Ольга детально розповіла, як в Києві проходить децентралізація ВІЛ-послуг, пояснила,  чому в такому великому місті як Київ, необхідна подібна децентралізація та яким чином можливо використати досвід киян в Киргизькій Республіці.

Сподіваємось, що набуті знання дозволять налагодити взаємодію державних органів та НУО і покращать надання якісних медичних та соціальних послуг для соціально незахищених верств населення в Киргизькій Республіці.

 


Коментарі для цієї сторінки закриті