Міська влада у співпраці з НУО розбудовує нову модель медичних послуг

Вже близько двох років силами НУО разом із Департаментом охорони здоров’я та Департаментом соціального замовлення КМДА в Києві формується  програма  з  соціальної допомоги і надання медичних послуг для певних категорій населення, а також триває створення уніфікованих механізмів для роботи всіх державних структур в цьому напрямку.

В 2015 та 2016 р.р. між відповідними підрозділами міської влади та БО «100 відсотків життя. Київський регіон» підписані меморандуми про співпрацю, завдяки яким відбуваються структурні зміни в системі охорони здоров’я та соціальних послуг столиці.

Так 2015 року було підписано Меморандум із Департаментом охорони здоров’я міста, завдяки якому в Києві впроваджено програму із зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва. Завдяки спільним діям ДОЗ та НУО, столичні медики вивчали принципи неупередженого ставлення до людей із ВІЛ, проходили навчання із сучасних методів роботи з пацієнтами.

Крім того, 2016 року розпочато розвиток системи соціальних послуг для вразливих категорій населення міста. Завдяки ініціативі БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Департамент соціальної політики КМДА провів оцінку потреб у соціальних послугах столиці, узагальнення та аналіз інформації про такі важливі речі як життєві обставини, доступ до соцпослуг окремих категорій киян. Протягом року працювала Школа соціального замовлення, де представники районних управлінь праці та соцзахисту знайомилися із принципами, структурою та інструментами запровадження механізмів соціального замовлення в Києві; видано та розповсюджено Збірку нормативно-правових актів щодо впровадження соціального замовлення, в якій міститься уся необхідна інформація для правильного і оперативного впровадження системи соціального замовлення.

В межах обох ініціатив було проведено круглі столи, створено робочі групи, до складу яких увійшли представники місцевих управлінь та представники НУО.

Суттєвим поштовхом до розвитку сучасної системи соціальних послуг в столиці стало оголошення у вересні 2017 р. Департаментом соціальної політики конкурсу та проведення тендеру із надання соціальних послуг.

За оціночними підрахунками Департаменту соціальної політики КМДА, на сьогодні близько 700 киян потребують паліативної допомоги для полегшення симптомів невиліковних хвороб. З ініціативи проекту БО «100 відсотків життя. Київський регіон»  проведено тендер для закупівлі  додаткових соціальних послуг на суму майже в  2 млн грн. Переможцем з соціального замовлення у категорії «Паліативна допомога ВІЛ-інфікованим особам» стала БО «100 відсотків життя. Київський регіон»: за кошти міського бюджету фахівці організації надаватимуть соціальні послуги із паліативної допомоги ВІЛ-інфікованим особам столиці.

Як наголосила виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Київський регіон» Лада Булах, наразі дуже потрібно консолідувати зусилля усіх громадських організацій та Департаменту соціальної політики міста, щоб організувати якісну систему соціального замовлення: «Ті люди, заради яких працюватиме система соціальних послуг, щодня потребують допомоги, тому наше завдання полягає в тому, щоб спільними діями якнайшвидше запустити оновлені механізми соцзамовлення. На мою думку важливо, щоб не тільки громадські організації брали участь у реформуванні системи надання соціальних послуг, а й державні установи мали змогу розширювати свій спектр послуг». Для цього за словами Лади Булах, до реалізації проектів потрібно залучати представників місцевого самоврядування, які б приймали участь у модернізації системи соцзамовлення.

Результатом взаємодії громадських організацій із органами місцевої влади стало створення постійної робочої групи із соціальних потреб при Департаменті соціальної політики КМДА, щоб сприяти розробці та впровадженню системного механізму з соціального замовлення та соціальних послуг.

 

Стаття створена в рамках проекту, який виконується Благодійною організацією “Світло надії” за підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»”.


Коментарі для цієї сторінки закриті