Лікарі первинки підготувалися до роботи в кабінетах інтегрованої допомоги

11 жовтня 2017 в межах проекту «Сталість ВІЛ-послуг» відбулася зустріч сімейних лікарів Подільського, Оболонського, Дарницького, Шевченківського та Солом’янського районів Києва, які пройшли курси тематичного вдосконалення «Замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) хворих з опіоїдною залежністю» із фахівцями КМКНЛ «Соціотерапія». В зустрічі також взяли участь керівники ЦПМСД п’яти пілотний районів столиці, на базі яких працюватимуть кабінети інтегрованої допомоги.

Учасники зустрічі обговорили алгоритм і терміни відкриття кабінетів інтегрованої допомоги на базі ЦПМСД, моделі співфінансування кабінетів, процедуру їхнього відкриття, порядок оформлення відповідних дозвільних документів, формування штату працівників, реформування посадових інструкцій, положень тощо.

Як зазначив головний лікар КМКНЛ «Соціотерапія» Володимир Ярий, відкриття нових кабінетів інтегрованої допомоги в кожному з пілотних районів, дозволить значно прискорити децентралізацію послуг як для людей, що є споживачами ін’єкційних наркотиків, так і для людей, що живуть з ВІЛ. За його словами, реформування надання зазначених медичних послуг сприятиме не лише зменшенню кількості споживачі ін’єкційних наркотиків, а й загалом поліпшить рівень здоров’я киян.

Крім обговорення технічних питань, учасники зустрічі також відвідали кабінет інтегрованої медицини, що працює на базі КМКНЛ «Соціотерапія». Тут лікарі сімейної ї медицини детально ознайомилися із механізмами роботи кабінету,  на власні очі побачили, як працюють лікарі та медсестри, поспілкувалися з персоналом та пацієнтами.

Як пізніше повідомив Володимир Ярий, після відкриття районних кабінетів інтегрованої допомоги, КМКНЛ «Соціотерапія» переведе під їхній нагляд близько 15 перших пацієнтів, а протягом 2 років іще стільки ж. Під наглядом сімейних лікарів, ці пацієнти отримуватимуть рецептурні призначення, за якими зможуть придбати медикаменти. «Зі свого боку ми обіцяємо максимальну підтримку: фахівці КМКНЛ «Соціотерапія» на зв’язку 24 години на добу. В разі виникнення будь яких незрозумілих питань, сімейний лікар може звернутися напряму до мене, або ж до будь якого з наших працівників за порадою та консультацією», – наголосив Володимир Володимирович.

Андрій Семенов,  консультант з питань ЗПТ БО «100 відсотків життя. Київський регіон» повідомив, що в наступному році подібні кабінети інтегрованої медицини відкриються в усіх районах Києва. «Ми детально проаналізуємо роботу пілотних кабінетів, зробимо висновки і застосуємо набуті знання в роботі майбутніх кабінетів інтегрованої допомоги», – підкреслив він.

Вже в жовтні за ініціативи проекту «Сталість ВІЛ-послуг» на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги будуть відкриті 2 кабінети інтегрованої допомоги в Дарницькому та Шевченківському районах Києва. Трохи згодом аналогічні кабінети відриються в Солом’янському, Оболонському та Подільському районах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Коментарі для цієї сторінки закриті