Лекції про важливість тестування для медичного персоналу

Головною метою проекту «HealthLink. Київський регіон» є надання якісних медичних послуг та покращання доступу до лікування ВІЛ-інфікованих людей. Дуже часто лікарі, які діагностували у свого пацієнта ВІЛ, не знають як себе правильно вести і, найголовніше, як повідомити діагноз. Рівень стигми і дискримінації серед медичного персоналу, на жаль, досі знаходиться на високому рівні. Щоб розвіяти найпопулярніші міфи та спростувати фразу «чума 20-го століття», Тетяна Юрченко, юрист БО «100 відсотків життя. Київський регіон» проводить інформаційні заняття з медиками у закладах охорони здоров’я м. Києва та області.

Метою даних занять є:

  • попередити випадки стигми і дискримінації;
  • сформувати толерантне ставлення до ЛЖВ;
  • забезпечити підвищення якості обслуговування.

Оскільки проект «HealthLink» націлений на популяризацію тестування серед груп ризику та населення в цілому, Тетяна Юрченко розповідає про важливість створення адміністрацією ЗОЗу необхідних умов для впровадження алгоритму переадресації пацієнтів лікарями усіх спеціальностей (мотиваційне консультування) до відповідних закладів для отримання пацієнтами якісних послуг з ДКТ, а також:

  • забезпечення доступу і належної якості тестування на ВІЛ;
  • обов’язковою умовою тестування з метою виявлення ВІЛ –  являється наданням передтестового та післятестового консультування незалежно від результатів тесту;
  • адміністрація ЛПЗ забезпечує належні умови дотримання безпеки тестування для обстежуваної особи та персоналу, який проводить тестування;
  • отримання поінформованої згоди на тестування від особи, яка проходить тестування на виявлення ВІЛ-інфекції;
  • Дотримання умов конфіденційності, щодо інформації про особу, яка проходить тестування на ВІЛ.

За даними Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД, понад 100 тис. ВІЛ-інфікованих українців не знають про свій діагноз. Одну з найголовніших проблем у боротьбі з інфекцією — недостатні обсяги тестування серед населення — має допомогти вирішити проект HealthLink. 


Коментарі для цієї сторінки закриті