Команда БО «100 відсотків життя. Київський регіон» провела флешмоб проти насильства над жінками

«Насильство у відношенні жінок заподіює невимовні страждання, горе сім’ям, від якого страждають і старий, і малий, і доводить громади до зубожіння. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток», – Генеральний секретар ООН.

Із 25 листопада 2017 року в Україні стартує міжнародна кампанія «16 днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства в Україні», мета якої привернути увагу до проблеми насильства.

25 листопада світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Кожна третя жінка в світі зазнає фізичного або сексуального насильства. Для того, щоб викорінити це явище, необхідно діяти одночасно на всіх рівнях: від безпосереднього оточення жінки, до законодавчих та міжнародних ініціатив.

Команда БО «100 відсотків життя. Київський регіон» приєднується до всесвітньої акції проти насилля над жінками та закликає усіх не бути байдужими! Дуже часто жінки не мають змоги звернутися за допомогою самостійно. В такому разі ви можете допомогти їм, зателефонувавши на Національну “гарячу лінію” із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:  з 24 листопада 2017 року вона змінює короткий номер 386 на загальноєвропейський номер 116 123.

 

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

В цей день уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. Жінки по всьому світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, маштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.

На підтримку цієї громадської ініціативи щорічно проводиться кампанія Генерального Секретаря ООН із боротьби з насильством щодо жінок (UNiTE), яка закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності та створення можливостей для обговорення проблем та рішень у всьому світі. В останні роки кампанія UNiTE використовувала помаранчевий колір як спільну тему, яка проходить через усі глобальні заходи. Помаранчевий є одним з офіційних кольорів кампанії UNiTE і в контексті її глобальної адвокації, використовується як символ світлого майбутнього, вільного від насильства щодо жінок та дівчат.


Коментарі для цієї сторінки закриті