Історія клієнтки, якій вдалося подолати туберкульоз

Ірина – молода мама та щаслива дружина. Навесні 2017 року, під час проходження чергового профілактичного огляду, отримала рекомендацію відвідати лікаря-фтизіатра. Жодних переживань з цього приводу жінка не мала, адже веде здоровий спосіб життя, не хворіє простудними захворюваннями. На консультацію йшла сміливо, була впевнена, що виконує просту формальність. Проте саме на цій консультації Ірина вперше дізналася про свій діагноз – туберкульоз. Однак запевнила себе, що це помилка, тому подальші рекомендації лікаря майже не слухала.
Вдома, порадившись із чоловіком, прийняла рішення перевірити свій діагноз в іншому закладі та звернулася в Інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України. На жаль, діагноз підтвердився. Жінка впала у відчай, не розуміла, що її чекає, не знала, чи несе загрозу для чоловіка та дитини. В такому стані повернулася до лікарні. Ірина вважає, що їй дуже пощастило з лікарем, оскільки вона отримала детальну інформацію про хворобу, особливості лікування, змогла поставити питання, що особливо її хвилювали.
На щастя, чоловік та дитина Ірини були здорові. Жінка розпочала курс лікування. Через деякий час з’явилися побічні ефекти після прийому препаратів: погане самопочуття та проблеми з суглобами. Розуміючи важливість безперервного лікування, Ірина не покинула прийом препаратів, а систематично консультувалася з лікарем для покращення самопочуття. Жінка адаптувалася до терапії, організм вже легше реагував на препарати.
Лікування проходило успішно, тому Ірину перевели на підтримуючу фазу лікування. Однак у жінки виникла проблема з отриманням терапії. Чоловік після відпустки мусив вийти на роботу, а з маленькою дитиною відвідувати щодня диспансер для отримання препаратів було дуже важко. Лікар запропонував Ірині соціальний супровід. Жінка радо погодилась отримувати терапію вдома під наглядом соціального працівника. Так, лікування знову продовжилося без перерв.
Після шести місяців лікування жінка нарешті одужала. Зараз Ірина вдячна всім, хто брав участь в її одужанні та радить проходити щорічні медичні огляди та прислухатися до рекомендацій лікарів.


Коментарі для цієї сторінки закриті