Туберкульоз: що потрібно знати

Не перестаємо говорити про туберкульоз. Як повідомляє МОЗ, у 2016 році в Україні захворюваність на туберкульоз зросла на 8%: нові випадки і рецидиви становили 67,6 на 100 тисяч населення.

На чергову зустріч зі спеціалістом, в рамках проекту «Киянка+», було запрошено Анну Анікеєву, лікаря-пульмонолога, фтизіатра КМЛ №5 і КМЦ СНІДу, аби обговорити ризики інфікування ВІЛ-позитивних людей. «Основна проблема людей, які живуть з ВІЛ полягає в тому, що при низьких CD-клітинах існує ризик розвитку туберкульозу. Саме тому, в даному випадку, необхідно приймати профілактику латентної туберкульозної інфекції», – наголосила Анна Борисівна.

Основну увагу лікар приділила поза легеневому туберкульозу, оскільки через важкість діагностування, багато спеціалістів не можуть визначити цю хворобу. Позалегеневий туберкульознезаразна форма захворювання. У таких випадках він загрожує лише життю людей, що захворіли. Із загальної структури захворюваності на туберкульоз позалегеневої локалізації 56,6% становить туберкульоз органів дихання, 18,4% – туберкульоз кісток та суглобів, 9,6 % – туберкульоз периферичних лімфатичних вузлів.

Показник захворюваності на туберкульоз, включно з новими випадками та рецидивами, у поєднанні зі СНІДом у 2016 році становить 13,2 на 100 тисяч населення (за даними рутинного епіднагляду 2015 року – 13,0, розрахункова ВООЗ – 20,0). Зростання кількості випадків поєднаної ко-інфекції ВІЛ/ТБ (2016 р. – 5622, 2015 р. – 5572) свідчить про посилення епідемії ВІЛ-інфекції в країні. Найвищі показники захворюваності на туберкульоз/ВІЛ на 100 тисяч населення зафіксовані у 2016 році в Одеській (47,9), Дніпропетровській та Київській (24,4), областях, найнижчі – у Закарпатській (2,2) та Чернівецькій (2,3) областях.

Цифри лякають, та все ж, коли слід звернутися до лікаря?
– Слабкість та сильне потовиділення вночі;
– Кашель, який не припиняється протягом 2-3 тижнів;
– Понад тиждень температура тіла сягає 37 і вище;
– Втрата ваги без причин
– Іноді спостерігається біль у грудній клітці та кровохаркання.

Щоб попередити розвиток ТБ дорослим необхідно робити рентген легенів, а дітям обов’язково робити пробу на ТБ реакція Манту. Будьте здорові!


Коментарі для цієї сторінки закриті