Проект «Киянка+» допоможе ВІЛ-позитивним киянкам знову повірити в себе

Вера ВарыгаВіра Варига, координатор «Киянка+» розповіла про важливість реалізації проекту та поділилася планами, щодо очікуваних результатів.

Розкажіть, будь ласка, про проект «Киянка +», як він почався?

– Проект «народився» з групи підтримки для ВІЛ-позитивних жінок, яка існувала на базі Київського міського відділення «Всеукраїнської мережі ЛЖВ». У 2014 році в Україну приїхала Sylvia Paulette de Rugama Prado, одна із засновниць Всесвітньої організації «ВІЛ-Позитивних Жінок Світу», щоб зустрітися з такими ж як вона. МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід», який є основним партнером проекту «Киянка+», організував зустріч Сільвії з учасниками групи для ВІЛ позитивних жінок. Спочатку була організована зустріч, на якій ми спілкувалися як дві ВІЛ позитивні людини, але коли я розповіла про особливості наших жінок, її дуже зацікавила українська проблема і було вирішено організували зустріч з групою. Скажу вам чесно, ця зустріч була дуже емоційною. Прийшло багато наших дівчат, деякі навіть з дітками. Ми розмовляли про все, ділилися тим, що наболіло та висловлювали сподівання щодо подолання епідемії в Україні, можливість вилікуватися назавжди. А потім, коли Сільвія поверталася до себе в Амстердам, попросила мене записати все, про що ми говорили та надіслати їй. Вона пообіцяла знайти гроші для підтримання нашої групи. І виконала свою обіцянку. Нас профінансувала фармацевтична компанія «Gilead Ilac». З цього моменту група підтримки ВІЛ-позитивних жінок переросла в проект «Киянка+».

Яка основна мета проекту?

– Основну мету цього проекту можна описати одним словом «empowerment». Українською – це «наснаження». Ми прагнемо підняти самооцінку жінки і поліпшити якість її життя. Допомагаємо прийняти свій статус ВІЛ-позитивної і постаратися вийти з замкненого кола (коли жінка, не прийнявши статус, обмежує себе у величезній кількості ресурсів, потреб, інтересів, перестає мріяти). Можна сказати, що ми допомагаємо жінкам прийняти свій статус, контролювати свою хворобу, вчимо їх, надихаємо жити далі та тримаючи за руку проходимо з ними початок їх нового шляху.
Особливу увагу хочу акцентувати на одному з напрямків роботи – ГАРЯЧІЙ ЛІНІЇ для ВІЛ-позитивних жінок:067-239-69-36. Щоденно, соціальні працівники надають консультації всім, хто звертається. Усі клієнтки проекту мають можливість підтримувати постійний контакт з персоналом проекту та отримувати негайну допомогу.
Інформація про гарячу лінію є в центрах СНІДу, жіночих консультаціях. Бувають випадки, коли побачивши біля кабінету довіри наш номер, телефонують жінки з непідтвердженими статусом. В ході розмови я проводжу з ними додаткову консультацію, розповідаю про те, які можуть бути варіанти, допомагаю прожити ці три дня очікування результату аналізу.
Соціальні працівники Київської Мережі ЛЖВ направляють до нас жінок, коли бачать, що саме ця жінка потребує не лише індивідуальної консультації, а й групової підтримки. Клієнтка стає учасницею групи тільки після особистого спілкування зі мною або з Ганною Арябінською (соц. працівником). Адже буває таке, що жінка ще не готова відкриватися в групі, тоді з нею проводиться індивідуальна робота, або направлення її до психолога.
Також у нас існує секретна онлайн група в Facebook, яка однойменно називається «Киянка +». За рахунок неї ми можемо бути мобільні, швидко приймати рішення. Наприклад, якщо хтось із наших учасниць зараз в біді або потребує відповіді на якесь запитання, вона може написати про це в Facebook і отримувати відповіді. Звичайно ж, інтернет дуже корисний в цьому плані.

Яку користь проект принесе киянкам, які прийдуть до вас у майбутньому?

– Користь для них буде в тому, що вони знайдуть самих себе, зможуть відокремити діагноз від своєї особистості, будуть сприймати себе як особистість, а не як носія ВІЛ. Ми ставимо на перше місце жінку, а потім вже все інше. І скажу вам, буквально на очах у нас деякі із дівчат починають одягати сукні, підбори, починають виходити в кінотеатр, театр, музей. Це те, чого не було раніше. Жінка отримає всю необхідну інформацію про саме захворювання та як тримати руку на пульсі свого психологічного, фізичного та сексуального здоров’я.

На що саме ви б хотіли звернути більше уваги у проекті?

– Ми звертаємо особливу увагу на послугу навчання та сприяння в працевлаштуванні. Завдяки нашому проекту активні учасниці групи мають можливість не тільки отримати інформацію та навички під час майстер-класів з працевлаштування та захисту прав (написання резюме, ознайомлення з законодавчої базою, проходження співбесіди під час рольових вправ), але і дійсно отримати професію під час навчання на професійних курсах. Ми обираємо, переважно, ті професії, які зараз більш поширені: офіс-менеджер, курси англійської мови, манікюру/педикюру та ін. Крім цього, жінка має можливість пройти інші цікаві для себе курси. Ось у нас дівчатка пройшли курси флористики.

Професійні курси мають змогу пройти всі учасниці «Киянка+»?

В першу чергу ми обираємо серед учасниць групи тих, хто зараз може приділити час навчанню, в другу – хто більше потребує. Тут ми розглядаємо побутові, соціальні, матеріальні статки сім’ї (наприклад, в пріоритеті жінка, яка виховує дитину/дітей без батька), взагалі є чи нема освіти у жінки. І тих, кому більше всього потрібно, відправляємо на курси.

Кожен проект ставить перед собою якусь кінцеву мету. На які результати через рік після закінчення проекту ви розраховуєте?

– Ну звичайно можна говорити про якісь кількісні результати, але наш проект відрізняється від інших. Тому ми б хотіли, щоб «Киянка+» мала можливість допомогти всім жінкам, які звертаються до нас через гарячу лінію або центри СНІДу, спеціалізовані центри медичної допомоги. Щоб кожна жінка отримала психологічну підтримку, навчилася жити з ВІЛ-статусом і, в першу чергу, приймати себе як повноцінну особистість. Нашою метою є навчити учасниць продовжувати будувати плани і досягати своїх цілей.

Нагадуємо, що в червні стартував проект Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» «Розширення моделі безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок в м. Києві» у партнерстві з МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна) і НУО «Позитивні жінки світу» (PWW, Нідерланди) за фінансової підтримки GileadSciencesEuropeLtd.


Коментарі для цієї сторінки закриті