Враження від І-ї Київської міської конференції

Враження від І-ї Київської міської конференціїІ-ша Київська міська конференція «Міжсекторна взаємодія та координація роботи – запорука ефективної відповіді на поширення епідемії ВІЛ/СНІД в м. Київ».
Конференція була приурочена до Всесвітнього дню боротьби зі СНІДом і відбулася 6 грудня 2011 року за підтримки Київської міської державної адміністрації та Головного управління охорони здоров’я в приміщенні КМДА.
Метою конференції було об’єднання зусиль державного та громадського секторів для спільної діяльності з протидії епідемії ВІЛ/СНІД, обговорення проблемних питань та можливостей їх вирішення, висвітлення найкращих практик надання медико-соціальних послуг з профілактики ВІЛ та догляду і підтримки ЛЖВ в м. Києві, привернення уваги громадськості до підписання Меморандуму між Київською міською державною адміністрацією та представниками неурядових ВІЛ-сервісних організацій м. Києва.

На відкритті конференції ні мера міста ні голови КМДА не було і це яскраво ілюструє їх відношення до проблеми ВІЛ/СНІДу в м. Києві.
Конференцію було розпочато з доповіді пані Алли Шлапак, голови постійної комісії Київської міської ради з гуманітарних питань. В своїй доповіді вона зауважила та внесла у проект резолюції конференції необхідність виділення приміщень комунальної форми власності на пільгових умовах для функціонування неурядових організацій, які призначені виконавцями міської цільової програми боротьби з ВІЛ на 2010-2013 р. Також пані Шлапак запропонувала ввести в практику механізм державного соціального замовлення для громадського сектору щоб не розпорошувати кошти міського бюджету серед великої кількості міських управлінь і служб, виділенні на боротьбу з ВІЛ/СНІД.

Враження від І-ї Київської міської конференції

Під час конференції було піднято тему Міської координаційної ради (МКР) з питань ВІЛ/СНІДу, засідання якої не відбувались вже більше року. Нагадаємо, що після багаторазових офіційних звернень представників київських ВІЛ-сервісних організацій про необхідність проведення МКР протягом 2011 р. дату засідання двічі було перенесено: спершу в серпні, потім в жовтні. В результаті жодного засідання МКР за 2011 р. так і не відбулось. Ми не знаємо справжніх причин такого латентного існування Міської координаційної ради з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу та ігнорування цієї проблеми з боку КМДА та ГУОЗ м. Києва.

Під час конференції, в своєму виступі Мохарев В., начальника ГУОЗ м. Києва, пообіцяв відновити регулярні засідання МКР і призначив найближче засідання МКР на січень 2012 р. З нетерпінням чекатимемо на цю подію!

В м. Києві, в 2010 р. на догляд та підтримку ЛЖВ за фінансової підтримки Глобального Фонду було витрачено близько 4 500 000 грн., на профілактику захворювання на ВІЛ/СНІД серед груп ризику було витрачено 12 000 000 грн.,

Нажаль, після першої перерви на каву більшість державних діячів, керівників державних установ і служб знайшли дещо нагальніші справи та тихо пішло по-англійському – не прощаючись.

Враження від І-ї Київської міської конференції

Подальші виступи доповідачів, представниками київських НГО, які між іншим були головними виконавцями міської програми профілактики і боротьби з ВІЛ/СНІД, пройшли при напівпорожніх трибунах.

Враження від І-ї Київської міської конференції

Київське міське відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» на конференції представляли Голова правляння Ткачук Віталій та виконавчий директор відділення Булах Лада. Було зроблено презентацію на тему «Стан впровадження програм з догляду та підтримки ЛЖВ в м. Києві».

Враження від І-ї Київської міської конференції

Загальне враження від першої київської конференції залишилось двозначним: позитивне – в зв’язку з тим, що конференція об’єднала всіх, хто продовжує в столиці робити свій внесок в боротьбу з епідемією СНІДу, та одночасно негативне – через байдуже ставлення державних діячів міської адміністрації та інших управлінь до проблеми ВІЛ/СНІД, адже саме вони повинні відігравати провідну роль в подоланні епідемії СНІДу в м. Києві.
Завантажити презентацію Київського відділення Мережі "Стан впровадження програм з догляду та підтримки людей, які дивуть з ВІЛ/СНІД в м.Києві"


Коментарі для цієї сторінки закриті