«HealthLink. Київський регіон» – хто попереджений – той озброєний!

Задля зміцнення роботи Київського Міського Центру громадського здоров’я (КМЦ громадського здоров’я) у п’ятницю, 6 липня, було проведено круглий стіл з нагоди підписання Угоди про співпрацю між БО «100 відсотків життя. Київський регіон» та КМЦ громадського здоров’я в рамках проекту «HealthLink. Київський регіон. Покращення доступу ЛЖВ та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ».

« Об’єднавши зусилля, наші структури мають за мету вдосконалити надання медичних послуг на рівні закладів охорони здоров’я у столиці»,- зазначила Лада Булах, виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Київський регіон».

Ольга Трикуль, координатор напряму адвокації проекту «HealthLink. Київський регіон» наголосила: «Даний проект покликаний бути розбудовником процесів, встановлювачем успішних практик. Кияни та жителі області отримають шанс на толерантну медицину та доступ до якісних послуг Центру громадського здоров’я. Сьогоднішньою угодою ми засвідчуємо, що разом докладемо зусиль для формування нової комунікаційної стратегії, запровадження закупівлі соціальних послуг за кошти міських бюджетів, що сприятиме розширенню заходів з профілактики для найбільш уразливих груп населення».

«КМЦ громадського здоров’я – це не лише новий та ефективний крок міської влади спрямований на збереження та поліпшення здоров’я киян , а ще й принципова зміна у підходах та пріоритетах у сфері охорони здоров’я . На жаль, багато десятиріч стара система переймалася лише тими, хто вже втратив своє здоров’я. Більше того, державна інституція, що була покликана запобігати ризикам отримати тяжкі хвороби в наслідок недотримання санітарних норм та екологічних стандартів, перетворилося на невичерпне джерело корупції та справжньої небезпеки для пересічних громадян. Сьогодні ми відкриваємо нову сторінку. Наша мета – це справжнє, а не «паперове» здоров’я та довголіття киян. Зберегти те, що нам даровано Богом від народження – наш святий обов’язок», – розповідає Олена Лукашевич, в.о. директора КМЦ громадського здоров’я.

Наразі, система охорони здоров’я працює лише з результатом, тобто лікує, а не займається попередженням проблеми. Саме тому, одним із напрямків, якими займатиметься новостворений Центр громадського здоров’я, буде профілактична робота. «Ми прагнемо стати справжніми партнерами громади міста та забезпечити кожному киянину надійний захист від суспільно небезпечних інфекційних хвороб, їх своєчасне виявлення та профілактику, – наголосила Олена Лукашевич. – Все необхідне для цього ми маємо вже сьогодні: унікальне надсучасне лабораторне обладнання закуплене за кошти міського бюджету, оновлену команду справжніх професіоналів, підтримку міжнародних партнерів, втому числі у частині оперативного обміну інформацією з провідними науковими та лабораторними центрами світу. Адже, хто попереджений – той озброєний! Інформація – ефективний засіб у подоланні таких складних хвороб , як ВІЛ/СНІД, туберкульоз, серцево-судинні захворювання тощо.

Ну що ж, старт відбувся – попереду нас чекає багато роботи задля позитивних змін!


Коментарі для цієї сторінки закриті