41 тисяча померлих від СНІДу з’являться на акції пам’яті

19 травня, 10:00 Меморіал «Червона стрічка», вул. Лаврська, 23 (біля Київ-Печерської Лаври) До Дня пам’яті людей, що померли від СНІДу – Акція «#НЕЗАБУТІ»

Під час акції у Києві відбудеться прес-брифінг. Учасники:
– Оксана Сивак, заступник Міністра охорони здоров’я з питань Євроінтеграції
– Наталія Нізова, директор Центру громадського здоров’я МОЗ України
– Яцек Тишко, директор UNAIDS в Україні;
– Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»;
– Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради БО “Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД”
– Лада Булах, виконавчий директор БО “100 відсотків життя. Київський регіон”
– представник Київської міської адміністрації

Аби дожити сьогодні до моменту коли ВІЛ — більше не вирок, Україна втратила більше 41 тис людей. Під час акції серед спікерів та учасників акції з’являться силуети померлих від СНІДу українців. Їх поява — важливе послання всім живим: «Від ВІЛ більше не вмирають! Важливо вчасно виявити вірус імунодефіциту та приймати регулярну терапію. Лікування = Життя».
Активісти також розкажуть про найсучасніші ліки проти ВІЛ і їх доступність в Україні.

Акція в Києві є частиною всеукраїнської Акції #Незабуті, яка пройде у 25 регіонах України.

Нагадаємо, за час епідемії з 1087 по 2016 рр від СНІДу померло 41 760 українців. Це більше, ніж населення цілого міста Ірпень в Киїївській області. Але протягом останніх 4 років смертність населення від ВІЛ знизилася на 11% — 10,4 смертей на 100 тис. населення у 2016 р. проти 11,5 у 2013 році. На початок 2017 року 74 780 особи отримувало терапію (56,2% від загального числа ВІЛ- інфікованих пацієнтів), а ще у 2009 році – 15 871 особи (15,7% від загального числа ВІЛ- інфікованих пацієнтів). Терапія дозволяє людям з ВІЛ жити.

Також у ФБ стартує флешмоб з хештегами #незабуті та #AIDSMemorialDay2017!

Мета флешмобу — спонукати лідерів думок, активістів, партнерів долучитись і написати пости-спогади про людей, яких вже нема з нами через епідемію ВІЛ/СНІД. Людей закликають пригадати приємні або важливі моменти, подякувати, поставити питання померлим. Один із найголовніших меседжей — що вони #незабуті, а ВІЛ сьогодні — не вирок: ліки є.


Коментарі для цієї сторінки закриті