Дерматологи Києва опираються реформі у наданні ВІЛ-послуг

Сьогодні, 19 червня 2017, відбулася робоча зустріч з представниками ТМО «Дерматовенерологія» та шкірно-венерологічних диспансерів м. Києва по проекту «Сталість ВІЛ-послуг»

Учасниками зустрічі були заступник директора з медичної частини та головні лікарі шкірно-венерологічних диспансерів м. Києва.

Метою зібрання було обговорення клінічного маршруту пацієнта ТМО «Дерматовенерологія», а саме внесення пункту «послуги з тестування на ВІЛ» та його впровадження на рівні спеціалізованої медичної допомоги. Крім того, на порядку денному стояло питання алгоритму перенаправлення пацієнтів з позитивним результатом ВІЛ на рівні спеціалізованої допомоги.

Представники БО «100 відсотків життя. Київський регіон» зіткнулися з опором з боку учасників щодо клінічного маршруту пацієнта. Головні лікарі ШВД м. Києва посилаючись на нормативні документи, в яких окремо не прописані пункти про забір крові після позитивних швидких тестів та її транспортування до Київського міського центру СНІДу, пропонують направляти пацієнта до кабінетів “Довіра” та Київський міський центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Медичні спеціалісти просили привести нормативну базу у відповідність до завдань проекту. Ще одним питанням стало те, що ШВД обслуговають не лише зареєстрованих киян і реформа ВІЛ-послуг не регулює поки що процес передачі інформації за місцем проживання в інші населенні пункти. Крім того, лікарі жалілися на недоукомплектованість вакутайнерами.

В результаті зустрічі була досягнута домовленість про те, що з боку БО «100 відсотків життя. Київський регіон» буде направлено листа до ДОЗу м. Києва з проханням сприяти наданню методичного роз’яснення нормативної бази щодо завдань реформи ВІЛ-послуг.


Коментарі для цієї сторінки закриті