Дарницький район набирає обертів та наздоганяє піонерів проекту

В адміністрації Дарницького району відбулась друга робоча група з координації пілотування сталої моделі надання ВІЛ-послуг та запровадження моделі співфінансування ЗПТ на місцевому рівні. Ініціаторами зустрічі стала БО «100 відсотків життя. Київський регіон» в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг».

Учасниками заходу стали представники Управління охорони здоров’я Дарницького району та керівники місцевих КДЦ та ЦПМСД.

Метою зустрічі робочої групи було обговорення фінального проекту клінічних маршрутів пацієнтів з послуг тестування на ВІЛ, визначення та затвердження кабінетів лікарів-інфекціоністів, які будуть укомплектовані необхідним обладнанням БО «100 відсотків життя. Київський регіон» в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг». Крім того, нагальним питанням було затвердження приміщення для відкриття кабінету інтегрованої допомоги в Дарницькому районі.

Місцеві спеціалісти дуже активно включилися в роботу і вже після першої зустрічі узгодили на рівні району клінічні маршрути та лікування ВІЛ-інфекції і призначення АРТ у дорослих, та передали їх для подальшого узгодження представникам БО «100 відсотків життя. Київський регіон».

«Ми вчасно пройшли навчання, отримали комплекти швидких тестів, інформаційні плакати та всю необхідну документацію, тому немає сенсу затягувати процес впровадження тестування на первинній та вторинній ланці», зазначила Леся Михайлівна Грицишин, начальник управління охорони здоров’я Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації.

Крім того, на робочій групі було визначено та представлено на розгляд спеціалістів БО «100 відсотків життя. Київский регіон» кабінет лікаря-інфекціоніста та приміщення для відкриття кабінету інтегрованої допомоги, які в рамках проекту будуть модернізовані та укомплектовані необхідним обладнанням в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг». До речі, проект «Сталість ВІЛ-послуг» отримає можливість дати «друге життя» кабінету інтегрованої допомоги, який був відкритий коштом UNICEF в 2012 році для вагітних учасниць програми замісної терапії, але виявився не актуальним та, наразі, обслуговує всього 2 клієнтів. Завдяки дофінансуванню та розширення цільової аудиторії на всіх учасників програми ЗПТ, кабінет запрацює на повну потужність.

По завершенню зустрічі, учасники домовилися почати підготовку необхідних нормативно-правових документів та положень для прискорення процесу відкриття кабінету інтегрованої допомоги в Дарницькому районі та виразили надію на те, що початок тестування швидкими тестами на первинній ланці розпочнеться якнайшвидше.

Взагалі, зустріч спеціалістів пройшла в дружній атмосфері при повному взаєморозуміння та готовності кожної із сторін йти назустріч один одному у вирішенні спірних питань.


Коментарі для цієї сторінки закриті