Чому ухвалення медреформи покращить медпослуги – результати дослідження

«Нарешті гроші підуть за пацієнтом»  – такими словами привітала прийняття закону про реформування медичної галузі в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун. «Не лише державні, а й приватні гроші» – можемо додати ми від себе.

18 жовтня Верховна Рада України 240 голосами ухвалила медичну реформу. Відтепер кожен українець може довільно на власний розсуд обирати у кого і як лікуватися, а держава забезпечуватиме вільний доступ до лікування та діагностики.

«Лікарні позакривають – сільські й районні, лікарі опиняться на вулиці, а нас всіх не буде кому лікувати і все розвалиться!» – такими недолугими аргументами оперують противники системних змін в державі. Найбільш поширений «аргумент»: відтепер доведеться платити за кожну послугу або довідку в обов’язковому порядку.

За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, вже зараз за 70% послуг українці щоразу платять гроші. При цьому якість цих послуг вкрай низька, а лікування часто неефективне.

В той час, коли ретроградні опоненти медичної реформи спекулюють на недостатній поінформованості пересічного громадянина щодо оновлення законодавства, ми оперуємо фактами. За даними дослідження 2016 року, що проведено в рамках проекту «Сталість ВІЛ-послуг» науковцями Києво-Могилянської академії, діючі та потенційні  учасники програми замісної підтримувальної терапії готові та спроможні платити за надання певного переліку послуг ЗПТ. Зазначимо, що значна частина людей із групи опитаних мають низьку платоспроможність, однак вони готові сплачувати власні кошти за надання якісних послуг.

Так більше половини ЛВІН(люди, які вживають ін’єкційні наркотики) готові співфінансувати послуги ЗПТ. Половина потенційних учасників ЗПТ, які готові платити за терапію, можуть собі дозволити суму до 500 грн. на місяць, чверть – до 1000 грн., а решта – більше 2000 та 3000 грн. щомісячно. При цьому лише третина опитаних визначили свій фінансовий стан як середній, інші ще нижче. Цікаво, що серед умов, які є неприйнятними для опитаних – незручне розташування медичного закладу, відсутність розгалуженої системи закладів, що надають послуги, час та гроші, витрачені на дорогу до лікувального закладу, а саме ці недоліки покликана усунути нова медична реформа.

Тож прийняття медичної реформи є вкрай необхідним інструментом для покращення системи лікування, діагностики та надання послуг усім верствам населення.

Якщо ви хочете отримати повний текст Звіту – скачайте його за послаанням нижче або зверніться за адресою pr@plwh.kiev.ua

&


Коментарі для цієї сторінки закриті