Безвихідих ситуацій не буває – історія клієнта БО “100 відсотків життя. Київський регіон”

Друзі!

Як ви  гадаєте, яким чином можна потрапити в безвихідну ситуацію? Ми вважаємо, що безвихідних ситуацій не буває, але є чинники, через які люди соромляться звертатися за допомогою. Переважно вони вважають, що неможливо відновити втрачені документи, неможливо віднайти житло , одяг чи харчі, влаштуватися на лікування без документів чи оформити грошові виплати. А вже про психологічну підтримку і не йдеться.

Однак, це не так. Вирішенням усіх цих (і багатьох інших) питань займаються соціальні працівники БО «100 відсотків життя. Київський регіон». Так, наприклад, до нас надійшло звернення про надання соціально-психологічного супроводу для жителя Київщини, хворого на МРТБ. Чоловік середнього віку перебував на межі відчаю. В Михайла – так назвався новий клієнт нашої організації – виявили величезні психологічні проблеми, що заважали йому розпочати хоч якесь лікування. Він вирішив, що його життя скінчилось і не потрібно докладати зусиль, щоб змінити його. До того ж Михайло  – як це часто буває – не мав жодної підтримки від рідних, які також не бачили шляхів вирішення проблем Михайла.

На момент звернення Михайло також потребував термінової детоксикації та залучення до програми замісної підтримувальної терапії. Ще однією проблемою, яку вирішувати треба було негайно, було відновлення паспорту та матеріальна допомога – чоловік голодував, був виснажений фізично і морально.

Після звернення до організації, до вирішення цього комплексу проблем, підключився наш соціальний працівник. Перш за все, він встановив контакт та довірливі, людські стосунки із самим Михайлом. А далі розпочалися консультації із лікарями, юристом, обстеження, запровадження схем лікування та контроль за їхнім дотриманням. Потім Михайлу допомогли  відновити паспорт. Наостанок соціальний працівник пояснив, чому і як Михайлу необхідно пройти процедуру детоксикації і залучитися до програми ЗПТ.

В результаті виконаної роботи усі ці завдання було виконано. Однак, крім матеріальних речей, надзвичайно важливим результатом роботи соціального працівника БО «100 відсотків життя. Київський регіон» є те, що, по-перше, клієнт розпочав активне лікування МРТБ та ВІЛ, а, по-друге, його віра у власні сили та довіра до людей поступово відновлюється.

Наразі зібрано пакет документів для оформлення пенсії по інвалідності для Михайла.

Сподіваємось, ця історія стане для когось прикладом та надасть впевненості у власних силах. Для отримання соціально-психологічної або адвокаційної допомоги, ви можете звертатися до фахівців БО «100 відсотків життя. Київський регіон» написавши або зателефонувавши нам.


Коментарі для цієї сторінки закриті