10 років з ВІЛ без лікування

В процесі надання послуг на аутріч маршруті в м. Бориспіль , 14.08.2018р. відбулося знайомство соціального працівника з  Сергієм . Після  опитування  для встановлення факторів ризику та ризикованої поведінки щодо інфікування ВІЛ,  було з’ясовано, що у Сергія є необхідність в тестуванні для виявлення антитіл до вірусу. Через сумніви щодо точності показників тесту, клієнт відмовився від послуги соціального працівника. Ситуація зінилась після проведеного мотиваційного консультування, клієнт погодився на тестування. Результат тесту виявився позитивним, тому одразу ж було проведене друге, підтверджувальне, тестування. Під час після тестового консультування Сергія, та мотивування для проходження розширеної діагностики в кабінеті «Довіра» при Бориспільській ЦРЛ, клієнт погодився і  виявив бажання подальшої постановки на диспансерний облік, і як результат – лікування, прийом АРТ.

В процесі спілкування, Сергій зізнався, що в 2010 році  вже отримував позитивний результат, та не прийняв його всерйоз (тому, що почувався добре), і звісно, не проходив додаткових обстежень на CD4-клітини і визначення вірусного навантаження, не отримував лікування, і взагалі не перебував на Д-обліку з того ж часу. Ситуацію ускладнювала наркотична залежність Сергія.

    Клієнт, який вже майже десятиріччя, живе з ВІЛ і не приймає відповідних заходів, для лікування, чим значно погіршував ситуацію, був виявлений, отримав усі необхідні послуги з консультування, тестування та переадресований в інший компонент задля подальшого супроводу з метою постановки на диспансерний облік, діагностики та отримання препаратів АРТ для лікування ВІЛ-інфекції.

   Завдяки роботі соціального працівника, були впроваджені всі необхідні заходи для виявлення «втраченого» ВІЛ-інфікованого клієнта, та постановки його на Д-облік, для подальшого лікування і збереження його здоров’я, без втрати якості життя.

Послуги надавались консультантом з соціальних питань О. Бучацьким,
проект  «HealthLink. Київський регіон» Покращення доступу ЛЖВ та представників уразливих груп до якісних послуг з профілактики та лікування ВІЛ.


Коментарі для цієї сторінки закриті